Prie aplinkos priderintos architektūros kvartalas „Nemunaičiai“ siūlo gyvenimą miesto ritmu, kartu stiprinant ryšį su gamta. Naujieji daugiabučiai projektuoti kitapus Kauno Senamiesčio, ant Nemuno upės kranto. Kvartalas „Nemunaičiai“ siekia sukurti naują, gyvybingą, multifunkcį rajoną, pagerbiant buvusios ir dar šalia veikiančios industrijos dvasią. Projektu sustiprinamas gyventojo, darbuotojo, pro šalį lekiančio dviratininko ar klaidžiojančio miesto svečio ryšys su gamta. Atsižvelgdami į industrinės aplinkos ir natūralios gamtos apsuptį bei dominuojančius tolimus apžvalgos taškus, architektai derino nuosaikios architektūros ir atpažįstamo silueto pastatus.
Šachmatiškai išdėlioti, upės link žemėjantys penki tūriai tarp pastatų suformuoja erdves gyventojų terasoms, vaikų žaidimų aikštelėms, želdynams. Tai taip pat sukuria daugiaplaniškumo įspūdį stebint pastatus iš kito Nemuno kranto ir užtikrina upės matomumą iš daugumos butų. Gyventojų kiemas savo apželdinimu ir mažąja architektūra veikia kaip krantinės ir Nemuno tęsinys. O nuo vidinės gatvelės krantinės link besileidžiančios pėsčiųjų gatvelės leidžia kurti ryšį su upe ir iš kvartalo vidurio. Svarbus žingsnis šiam ir būsimiems etapams buvo užtikrinti funkcijų įvairovę pirmuose aukštuose – čia numatytos studijos ir komercinės patalpos tiek iš vidinės gatvelės, tiek iš krantinės pusės.
Industrinio konteksto architektūros kalba
Architektūrinė kalba gyvenamosios dalies fasadams parinkta tęsiant kompleksinės studijos „Nemuno kairiojo kranto Kaune urbanistine vizija 2018“ siūlymus, deramai įvertinant santykį tarp naujos ir vietos dvasios. Kurta subalansuota aplinka, įvertinant žmogaus privatumo poreikį: gyvenant tokioje unikalioje vietoje miesto centre, skaidrumas su daug stiklo yra itin patrauklus, tačiau pati gyvenamoji funkcija reikalauja uždarumo. Fasadai yra vientisi visose pastato pusėse su atviresniais langais šiauriniame fasade – upės pusėje. Fasadus papildo tūrių kampuose esančios lodžijos, jos išlaiko nuosaikią pastato architektūrą bei kuria užuovėją atviroje vietovėje.
Sekant kompleksinės urbanistinės studijos įžvalgomis, fasadų apdailai siūlyta ilgaamžė, natūrali projektuojamos aplinkos industrinei dvasiai būdinga medžiaga – keramika. Lodžijų turėklai – stikliniai, neblokuoja sėdinčio žmogaus žvilgsnio į patrauklius vaizdus iš lodžijos ir kambario.
Gamtinė aplinka ir urbanistinis daugiafunkciškumas
Daug dėmesio čia skirta žaliosioms erdvėms ir landšafto sprendimams. Gyventojai turi ir privatų, jaukų, žalią kiemą ir bendras erdves prie Nemuno, vaikų žaidimų aikšteles. O pirmuosiuose pirmojo „Nemunaičių“ etapo aukštuose erdvės skirtos komercinei veiklai: keturios komercinės patalpos vidiniame kieme, skirtos gyventojų patogumui, kasdieniams poreikiams ir sveikatą orientuotoms paslaugoms. Taip pat ir Nemuno upės pusėje yra penkios, apie 400 kv. m užimančios komercinės erdvės