Top Baneris

ARCHBOOK | Administracinis pastatas Aleksote 

Administracinis pastatas Aleksote 

Mažaaukščių pastatų apsuptyje vieno aukšto lakoniškos formos administracinis pastatas įkomponuotas trikampės formos sklype. Projektuojamas pastatas įsirėžia į unikalią Y formos sankryžą Aleksote. Jis gerai apžvelgiamas iš S. Dariaus ir S. Girėno bei Universiteto gatvių sankirtos.

Pastato istorija prasideda 1971 m., kai pastatomas buitinis cechas fabrikui „Mada“. Ne kartą keitęs savininkus pastatas „aplimpa“ naujais priestatais. Nuo 2013 m. jau registruojamas kaip administracinės paskirties statinys su priklausiniais. 2019 m. pradėtas rengti naujas rekonstrukcijos projektas su mintimi išplėsti esamų patalpų plotą pastatant dar vieną priestatą. 2021 m. užbaigta statyba.

Mažaaukščių pastatų apsuptyje vieno aukšto lakoniškos formos administracinis pastatas įkomponuotas trikampės formos sklype. Projektuojamas pastatas įsirėžia į unikalią Y formos sankryžą Aleksote. Gerai apžvelgiamas iš S. Dariaus ir S. Girėno bei Universiteto sankirtos, formuoja netradicinio trikampės formos sklypo dvi kraštines – S. Dariaus ir S. Girėno bei Universiteto gatves. 

Sklypą juosia masyvi betoninė tvora. Ažūriniai elementai sukuria smagų šešėlių žaismą, pagyvina uždaras fasado plokštumas bei atveria pastatą praeiviams.

Pastatas suskaidytas į tris tūrius: monumentali senoji dalis, sudaryta iš dviejų stačiakampių, vizualiai formuojančių L raidę ir naujoji dalis – pasvirusi, įstrižai komponuojama, atliepiant komplikuotą sklypo formą. Senosios dalies tūris dengtas rūdinta plieno skarda, su perforuotomis angomis langų zonoje. Naujosios dalies tūris konstruojamas iš stiklinių fasadų ir antracito atspalvio skardos. Tūrio aptaisymas skardos lamelėmis sustiprina vertikalumo įspūdį.

Į pastato senąją dalį patenkama per atskirą stačiakampį tūrį, viena kraštine besijungiantį su pagrindiniu pastato tūriu. Kaip ir fasadas, įėjimas dengtas rūdinta skarda.

Monumentalūs, minimalistiniai fasadai susipina su interjeru – rūdintos skardos apdaila įsilieja į vidaus erdves, perforuoti fasadų elementai viduje tampa žaismingomis detalėmis ant skaidrių stiklo pertvarų. Šviesa patalpose užtikrinama per perforuotas apvalias skyles fasado plokštėse, kurios sukuria architektūrinio vientisumo jausmą bei įgalina patogiam darbui saulėtą dieną.

Pasviręs korpusas suprojektuotas kaip atskiras biuras, ties centrine dalimi patenkama į priimamojo erdvę, kuri sujungia atviro plano biuro patalpas ir atskirus darbo kambarius. Pastato šerdis – posėdžių salė – dekoruota medžio faneruotės plokštėmis, sujungia senąją ir naująją pastato trijų tūrių kompoziciją.

Monumentali senoji dalis ir atvirai skaidrus stiklinis korpusas sukuria skirtingų galimybių darbo ir poilsio atmosferą.

INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ

Objektas:visuomeninis pastatas Kaune
Architektai:Lina Kazakevičiūtė, Mantas Mickevičius (MB „Nežinomi architektai“)
Panaudoti sprendimai:betonas, rūdintos skardos lakštai „Cor-ten“, metalinės lamelės, stiklo aliuminio fasado sistemos.
Metai:2021
Nuotraukų autorė:Lina ADI

Įgyvendintas projektas