Top Baneris

„ArchBook: Skaitytojų geriausias“ projektas: atostogų namai pajūryje vertinant aplinką ir harmoniją su gamta (1)

2023 liepos 11 d.
dvibutis namas palangojeTik SA
Adham Badr vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Daugiau nei atostogų namai – taip galima apibūdinti dvibučio namo Palangoje projektą, kurį „SA ArchBook“ platformai pasiūlė architektai Lukas Mikulskas ir Rokas Masaitis iš „MAKGROUP ARCHITECTS“. Nedideliame sklype suformuotas projektas subtiliai įsipina į natūralią pajūrio aplinką ne tik tik dėl siekio pritaikyti jį prie kraštovaizdžio ir esamo architektūrinio audinio, bet ir dėl pasirinktų natūralių medžiagų. Šio namo projektas, kurio fasade dominuoja molio čerpės, varis, medis, portalo „Statyba ir architektūra“ skaitytojų išrinktas geriausiu birželio mėnesio darbu „ArchBook“ platformoje.

Kaune įsikūrusi architektų, interjero dizainerių ir konstruktorių komanda „MAKGROUP ARCHITECTS“ atskleidė, kad šiuo metu kol kas nerealizuotas projektas kurtas „įsiklausant į vietą, o architektūra subtiliai pritaikyta prie specifinės situacijos. Sklypo privalumai buvo naudojami kaip pagrindinės kūrybos gairės“. Dvibučio namo nedideliame plote konceptas nesuvaržė kūrėjų, atvirkščiai – leido išnaudoti potencialą. „Kruopščiai įvertinome ir projektavome taip, kad namo funkcionalumas būtų maksimaliai išnaudojamas. Į šią formavimo filosofiją buvo įtrauktos įvairios dizaino strategijos, užtikrinančios, kad visos erdvės būtų efektyviai panaudotos. Architektūra buvo pritaikyta prie supančios aplinkos ir kartu buvo siekiama maksimalaus funkcionalumo“, – redakcijai sakė vienas projekto autorių L. Mikulskas.

Namas Palangoje – atsižvelgiant į unikalų paveldą ir atmosferą

Pajūryje – tiek Klaipėdoje, Palangoje, tiek Kuršių nerijoje pastaraisiais metais daugėjo naujų projektų. Vyksta buvusio žuvininkystės ūkio Nidoje konversija, užbaigtas „Marių vėtrungių“ projektas, atidavęs duoklę Nidos autentiškumui. 

Gyventojai vis mieliau ne tik traukia atostogų į lietuvišką pajūrį, bet ir investuoja į būstą kurortuose. „MAKGROUP ARCHITECTS“ taip pat jau suprojektavo ne vieną išskirtinį objektą šiose pajūrio vietovėse. Kaip sako komanda, projektuodami jie orientuojasi į kelias svarbias architektūrines tendencijas, kurios atspindi jų vertybes ir principus.

„Pirmiausia, mums labai svarbi pagarba gamtinei aplinkai. Projektuodami būstą pajūryje mes visada stengiamės atsižvelgti į gamtos grožį ir unikalumą, siekiame subtiliai įlieti naują projektą į aplinką. Naudojame tinkamas medžiagas ir spalvas, kurios atspindi pajūrio estetiką ir išlaiko harmoniją su gamtos elementais“, – vardija architektas L. Mikulskas. Tai akivaizdžiai atsispindi ir portalo skaitytojų įvertintame projekte, kur pasirinktos molio čerpės, varis ir medis. Molio čerpės, būdingos Baltijos regiono statyboms, įskaitant Palangą, pasižymi subtiliai kitokia išvaizda ir tekstūra, palyginti su įprastomis keramikinėmis čerpėmis. Anot architekto L. Mikulsko, varis suteikia aukščiausios kokybės vizualinį efektą, kuris puikiai dera su kurorto aukštomis kultūrinėmis bei architektūrinėmis normomis. O medis – natūrali ir šilta medžiaga – puikiai dera su pajūriu.

Lukas Mikulskas

„Mums labai svarbi pagarba gamtinei aplinkai. Projektuodami būstą pajūryje mes visada stengiamės atsižvelgti į gamtos grožį ir unikalumą, siekiame subtiliai įlieti naują projektą į aplinką.

Naudojame tinkamas medžiagas ir spalvas, kurios atspindi pajūrio estetiką ir išlaiko harmoniją su gamtos elementais“, – vardija architektas Lukas Mikulskas.

Komanda kaip antrą tendenciją įvardija dėmesį istoriniam ir architektūriniam kontekstui: „Kurortiniai miestai turi savo unikalų paveldą ir atmosferą, kurią stengiamės išsaugoti ir įtraukti į mūsų projektus. Stebime vietos kultūrą, architektūrą ir tradicijas, kad galėtume integruoti šias vertybes į mūsų projektus.“

Funkcionalumas ir patogumas taip pat nepamirštamas net ir projektuojant šiuolaikinius būstus moderniems žmonėms. Kūrėjai atsižvelgia tiek į gyventojų poreikius, tiek į būstų pritaikymą aplinkos sąlygoms. Jiems svarbu, kad architektūra neuždarytų nuo gamtos, o kaip tik leistų mėgautis jūros oru bei gamtos grožiu.

„MAKGROUP ARCHITECTS“ šiame projekte suderina nerūpestingą atostogų nuotaiką su praktiškumu ir plačiu funkcionalumu, taip pat šiuolaikiškumą su tradicija. Dar daugiau: natūralių medžiagų taikymas fasade sujungia tradiciją su šiuolaikiškais dizaino sprendimais ir kartu sukuria kontrastą tarp tradicinių bei modernių elementų. „Šis sprendimas suteikia pastatui išskirtinumo ir įdomumo, taip pat atspindi Palangos kurorto unikalumą bei kultūrinę aplinką“, – prideda architektas L. Mikulskas.

Susipažinkite su ankstesnio mėnesio „ArchBook: Skaitytojų geriausias“ laureatų projektu.

„ArchBook: Skaitytojų geriausias“ rinkimai – kas mėnesį 

Nuo šių metų kovo mėnesio SA.lt nemokamoje portfolio platformoje architektams „SA ArchBook“ pradėtas vykdyti konkursas „ArchBook: Skaitytojų geriausias“. Balsavimo laikotarpiu Lietuvos architektūros gerbėjai remia savo favoritą ir tokiu būdu padeda profesionalams skleisti žinią apie jų projektus.   

„ArchBook: Skaitytojų geriausias“ rinkimai vyks kiekvieną mėnesį. Skaitytojų mėgstamiausias sulaukia išskirtinio dėmesio: apie jį rengiamas specialus SA.lt straipsnis, SA naujienlaiškis ir skleidžiama žinia socialiniuose tinkluose.

„SA ArchBook“ – išskirtinė galimybė architektams 

Platformoje „SA ArchBook“ architektams siūloma nemokamai dalytis savo kūryba, garsinti įgyvendintus ir sukurtus projektus. Kiekvienas naujas prisijungęs projektas yra viešinamas SA.lt socialiniuose tinkluose. 

Tapkite ir jūs „SA ArchBook“ bendruomenės dalimi! Atsisiųskite darbų pateikimo failą, kurį užpildykite ir pateikite reikalingą medžiagą pagal ten esančius aprašymus. Po to užpildytus aplankus reikia įkelti į „Wetransfer“. Galiausiai nuorodą siųskite el. paštu: archbook@sa.lt. Projektų registracijos forma


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • :)

    2023-08-17, 13:09  

    Puikus projektas!

Rekomenduojami video