Top Baneris

Ar lietuviškas dizainas gali diktuoti tendencijas?

2017 spalio 23 d.
Pramoninis dizainas
Pasidalykite straipsniu

Matydami pagamintus daiktus dažnai net nesusimąstome, kodėl kažkam kilo idėja jį pagaminti būtent tokį, o ne kitokį, kad galbūt matome tik jo variantą, jau gerokai nutolusį nuo savo pirminės idėjos? Kiek buvo tobulinami prototipai, kad atitiktų socialinius, ekonominius, kultūrinius, ekologinius ir technologinius aspektus?

Pramoninis dizainas, dažnai vartotojų nepastebimas, nebent pasidžiaugiant, jog kažką smagu laikyti rankoje ar pasiskundžiant, jog kažkuo nepatogu naudotis. Nors tarp vartotojų šie pastebėjimai ir neįvardijami ekonomikos ar verslo terminais, tačiau dizaino inovacijos ne tik sukuria pridėtinę produkto vertę, bet ir lemia daikto konkurencingumą rinkoje.

Paskaitos-diskusijos metu kartu su prof. Sauliumi Juozu Jarašiumi apžvelgsime Lietuvos dizaino raidą (1991–2017 m.) ir galėsime sužinoti, kas lemia produkto dizaino sėkmę rinkoje ir įvairiuose konkursuose bei padiskutuoti apie Lietuviško dizaino tendencijas.

Pranešėjas: Viliniaus dailės akademijos profesorius Saulius Juozas Jarašius.
Renginio laikas: 2017 m. spalio 25 d., 18:00 val.
Renginio vieta: Knygų ministerija, Laisvės al. 29, Kaunas.
Renginys nemokamas.

Ši diskusija yra Baltijos pažangių technologijų instituto renginių ciklo „Café Scientifique diskusijos“ dalis. Renginiai skirti visiems bendrauti mėgstantiems ir mokslu kasdienybėje besidomintiems žmonėms. Tai – neformalios diskusijos kartu su žinomais Lietuvos mokslininkais ir entuziastingais tyrėjais, kurie yra pasirengę savo žiniomis dalytis su visuomene, o apie mokslą kalbėti įdomiai ir suprantamai kiekvienam. Diskusijos rengiamos įgyvendinant projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video