Top Baneris

Ar lemta realizuoti Vilniaus miesto muziejaus idėją?

2017 sausio 26 d.
Vilniaus rotušė. Norberto Durko nuotr.
Vilniaus rotušė. Norberto Durko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Viešojoje erdvėje pasigirdus siūlymų sostinėje kurti miesto muziejų, kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson šį klausimą susitikime aptarė su Seimo nariu, Gegužės 3-iosios grupės iniciatoriumi Andriumi Kubiliumi.

Ministrė laikosi pozicijos, kad Vilniaus miestui muziejus reikalingas: „Pritariu šiai idėjai, nes Vilniui, kaip Lietuvos sostinei, tikrai reikia miesto muziejaus, kuris pristatytų vilniečiams ir sostinės svečiams daugiatautį, daugiakultūrinį miesto paveldą, pasakotų bendrą miesto istoriją ir taptų kultūriniu centru.“

Pasak ministrės, Vilniaus miesto muziejaus steigimu turėtų rūpintis Vilniaus miesto savivaldybė, o Kultūros ministerija yra visuomet pasiruošusi padėti suteikiant ekspertinę pagalbą, konsultuojant.

 Sostinės meras Remigijus Šimašius suskubo dalytis savo idėja neskubėti svarstyti naujo pastato statybos,  o Vilniaus miesto muziejų įkurdinti rotušėje.

Diskusija, ar Vilniui reikalingas, miesto muziejus, tęsiasi ne vienerius metus – iki šiol pasigesta konkretesnių miesto valdžios ir Kultūros ministerijos sprendimų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video