Top Baneris

APVA sulaukė rekordinio gyventojų paraiškų skaičiaus įdarbinti saulę

2023 rugpjūčio 4 d.
caspar rae b6vAiN3wYNw unsplash
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) prieš 3 mėn. paskelbusi kvietimą teikti paraiškas kompensacijoms už nuosavas saulės elektrines sulaukė daugiau kaip 15 tūkst. paraiškų už 40 mln. eurų. Energetikos ministerijos inicijuotam kvietimui buvo skirta 40 mln. eurų, todėl šią savaitę kvietimas teikti paraiškas sustabdytas, tačiau tai ne paskutinis kvietimas šiais metais, praneša agentūra pranešime spaudai.

„Džiaugiamės, kad vis daugiau gyventojų domisi  ir nori pereiti prie atsinaujinančių energijos išteklių. Gautų paraiškų skaičius ir susidomėjimas auga rekordiškai sparčiai”, –  teigia APVA direktorius Gvidas Dargužas.

Pasak jo, gaminančių vartotojų skaičius Lietuvoje kasmet išauga daugiau nei dvigubai ir didžioji jų dalis pasinaudoja valstybės parama saulės elektrinei įsirengti. Per pirmąjį šių metų pusmetį gauta beveik dvigubai daugiau mokėjimo prašymų nei per visus praėjusius metus. 2022 m. gyventojai, kuriems buvo skirtas finansavimas, pateikė 12 000 mokėjimo prašymų, o per šių metų pirmąjį pusmetį  jau pateikta daugiau nei 20 000 mokėjimo prašymų, iš  kurių įvertinta daugiau nei per visus praėjusius metus –12 500.

„Sparčiai augantis lietuvių noras įdarbinti saulę kelia naujus iššūkius ir mums. Vienas didžiausių – labai išaugusios darbų apimtys, kurias iš anksto prognozuoti buvo sunku. Skelbdami tęstinį kvietimą tikėjomės nors kiek tolygesnio paraiškų srauto pasiskirstymo, bet, deja, didžioji paraiškų dalis sukrito per pirmąsias savaites. Dar vienas svarbus momentas – daugiau nei pusė visų gaunamų paraiškų ir mokėjimo prašymų yra netiksliai arba netinkamai užpildyti – tenka grąžinti ir padėti tikslinti, koreguoti. Kai kuriuos tenka tikslinti ir po kelis kartus. Stengdamiesi kiekvienam norinčiam suteikti galimybę gauti paramą, šiandien susiduriame su vėlavimais, – sako G. Dargužas.

„Dėl šios situacijos nuoširdžiai apgailestaujame ir atsiprašome, kad pastaruosius kelis mėnesius nepavyksta spėti į terminus ir vėluojame vykdyti savo įsipareigojimus pareiškėjams. Operatyviai sprendžiame situaciją, į pagalbą kviečiamės kitų skyrių ir kitų institucijų darbuotojus. Užtikriname, kad iki rugsėjo mėn. pabaigos panaikinsime dabartinius vėlavimus“, – tikina G. Dargužas.  

Šią savaitę pasibaigęs kvietimas nėra paskutinis šiais metais. Iki metų pabaigos planuojama paskelbti dar keletą kvietimų saulės elektrinėms įsirengti, taip pat įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių parkų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video