Top Baneris

APVA: šiemet gali būti renovuota daugiau daugiabučių, tačiau procesas stringa (1)

2022 spalio 26 d.
Daugiabučio renovacija
Pasidalykite straipsniu

Šiemet gali būti baigta daugiau nei 400 daugiabučių renovacija – ketvirtadaliu daugiau nei pernai, sako Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) atstovė. Pasak Gintarės Burbienės, rangovų dar neturi 340 dėl renovacijos apsisprendusių daugiabučių, todėl bus aiškinamasi, kodėl procesas stringa. 

„Šiais metais galėtume rodyti gal būti ir daugiau negu 400 baigtų daugiabučių namų, kai tuo tarpu pernai turėjome šiek tiek daugiau nei 300“, – antradienį Seimo Aplinkos apsaugos komiteto diskusijoje teigė APVA Pastatų energinio taupumo departamento vadovė G. Burbienė. 

Pasak jos, šiemet statybos baigimo aktai jau pasirašyti dėl 290 namų, o pernai tuo pat metu buvo baigta 248 namų renovacija.  

APVA atstovės teigimu, iš 2018-2020 metais dėl renovacijos apsisprendusių daugiabučių rangovų dar neturi 340 namų. 

„Penkis metus vykdomas projektas dar neturi nupirktų rangos darbų, tai jau nėra ta geroji praktika. Skirsime jiems didesnį dėmesį. Žiūrėsime, kokie veiksmai buvo atlikti – ar tiesiog administratoriaus neveiklumas, ar sudėtinga daugiabučio namo situacija: gal daug skolininkų, gal nesikreipta dėl investicinio plano kainų padidinimo“, – aiškino departamento vadovė. 

G. Burbienė pranešė, kad dabar renovuojami 567 namai, o 296-šiems išduoti statybos leidimai ir vyksta rangovų konkursai.

Pasak D. Burbienės, mažajai renovacijai, kurią siekiant taupyti šilumą Seimas įteisino prieš dvejus metus, 52 pareiškėjai jau prašo skirti 1,564 mln. eurų, tuo metu iš viso tam numatyta 4 mln. eurų, o registruoti paruoštos dar 188 paraiškos.  

„Matome, kad jau iš šių juodraštinių rengiamų pateikti paraiškų jų turime per daug nei yra finansavimo, todėl kvietimas tikrai užsidarys greičiau nei kitų metų liepą“, – sakė D. Burbienė. 

APVA administruoja 1,6 tūkst. renovacijos projektų, kurių vertė siekia 817,5 mln. eurų.    

Renovacijos lyderė yra Birštono savivaldybė – ten atnaujinti 44 namai, tačiau, G. Burbienės teigimu, mieste yra mažiau renovuotinų namų negu kituose miestuose. Vilniuje renovuota virš 500 namų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Na

    2022-10-28, 22:28  

    Keista kai reikia aiškintis o ne vadovei akivaizdu.. Gal vadovė pasodinta per pažintis?

Rekomenduojami video