Top Baneris

Apšvietimas verslui: energijos taupymo receptai

2015 gegužės 6 d.
Pasidalykite straipsniu

Geras kokybės ir kainos santykis kalbant apie LED apšvietimą ilgą laiką buvo galvos skausmas ir pramonėje, ir statybose. Didelis apšvietimo sistemos našumas, mažas akinimas, aukštas spalvų perdavimo indeksas, nedidelės elektros energijos sąnaudos – tokius kokybiškam apšvietimui keliamus reikalavimus atitinka bendrovės „ACME Europe“ komercinėms ir pramoninėms patalpoms, gatvėms ir teritorijoms apšviesti sukurti šviesos diodų lubų šviestuvai „Stella“ bei gatvės šviestuvai „Stella ST“.

Šiuose šviestuvuose naudojama naujiena rinkoje – universali modulinė sistema, kurios korpusas ir maitinimo šaltinis gali būti panaudoti keliskart – LED modulį bet kada galima išimti ir pakeisti nauju. Modulinės sistemos korpuso neprireiks keisti rinkoje atsiradus našesniems LED šviestukams (prognozuojama, kad po 5–7 metų LED modulių našumas išaugs 30–40 proc.). Taigi pridėtinė šių šviestuvų vertė ir nauda – akivaizdi, ypač investuojant į gatvių apšvietimą.

Šviestuvams „Stella“ ir „Stella ST“ suteikiama penkerių metų garantija. Visi šviesos diodų šviestuvai atitinka IP 68 saugos standartą.

Šviestuvuose „Stella“ ir „Stella ST“ naudojami „Philips“ šviestukai. Planuojama, kad netrukus rinkoje pasirodys tik šiems moduliams sukurti „Philips“ šviestukai, kurie išlaikant aukštą (110–117 lm/W su 700 mA srove) sistemos našumą modulio kainą leis sumažinti apie 20 proc. Pavyzdžiui, 250 W metalo halogeno šviestuvus galėtų pakeisti 60–80 W galios LED šviestuvai. Šviesos diodų šviestuvų „Stella“ kaina galėtų siekti apie 150 eurų – toks racionalus sprendimas ypač pasiteisintų apšviečiant pramonines patalpas ir gatves.

Vienas pagrindinių naujųjų šviestuvų pranašumų, įmonės „ACME Europe“ apšvietimo kategorijos specialisto Martyno Juršio teigimu – silikoninis užsandarinimas. Dažniausiai šviestuvuose naudojami varžtai ir sandarinamosios gumos. Jos priklausomai nuo aplinkos temperatūros svyravimų gali prarasti savo ypatybes – tapti neelastingos, todėl į šviestuvą gali patekti garų ar kitų nešvarumų. Varžtai irgi iki galo neužtikrina sandarumo, perveržus juos galima pažeisti stiklą ar plastiką, kitas detales ir taip sukelti vidinių detalių koroziją.

„Gatvių šviestuvuose galima pamatyti vabzdžių ar kitų nešvarumų, o juk kadaise šviestuvai buvo visiškai apsaugoti nuo aplinkos poveikio, – atkreipė dėmesį M. Juršys. – Pramoninis ir gatvių apšvietimas – ilgalaikė investicija. Apšvietimas įrengiamas dešimtmečiui ar ilgesniam laikotarpiui, todėl sandarumas yra viena esminių šių šviestuvų ypatybių.“

Taip pat svarbu, kad šviestuvų „Stella“ ir „Stella ST“ modulis nėra platus, todėl šiluma išsklaidoma efektyviau.

Lubų šviestuvai „Line“ išsiskiria aukštu spalvos perteikimo indeksu (CRI 80) ir labai žemu akinimo indeksu (UGR < 16). Lengvai įrengiami modernaus dizaino šviestuvai – puikus sprendimas parduotuvėms ar sandėliams apšviesti. Asimetrinė ir dviguba asimetrinė šviesos sklaida leidžia šviesą nukreipti ten, kur labiausiai reikia, pavyzdžiui, į lentynas. LED šviestuvus galima naudoti su judesio jutikliais ar vaizdo stebėjimo kameromis. Pavyzdžiui, palyginti su naujausiomis T5 reflektorinėmis sistemomis (2 x 49 W), jie skleidžia apie 8400 lm šviesos. Tokį pat rezultatą galima pasiekti naudojant ir 65 W šviesos diodus, o tai sutaupo trečdalį energijos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video