Top Baneris

Aplinkos ministerijos apdovanojimai – už išskirtinius statinius

2016 rugsėjo 26 d.
Geriausio inovatyvus pastato apdovanojimas – architektų A. ir Al. Gvildžių, S. E. Anderseno, V. Kazlauskaitės, S. Paškevičienės ir E. Šimeliūno projektuotam verslo centrui „k29“ (Pauliaus Gasiūno nuotr.)
Geriausio inovatyvus pastato apdovanojimas – architektų A. ir Al. Gvildžių, S. E. Anderseno, V. Kazlauskaitės, S. Paškevičienės ir E. Šimeliūno projektuotam verslo centrui „k29“ (Pauliaus Gasiūno nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Į „KAFe 2016“ programos dalimi tapusį 10-tąjį Urbanistinį forumą susirinkę svečiai turėjo progą pasveikinti ir Aplinkos ministerijos apdovanojimų už 2015 metų kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse nusipelniusius kolegas.

Aplinkos ministerijos apdovanojimams buvo pasiūlyta 15 pernai pastatytų objektų, suskirstytų į tris kategorijas: negyvenamieji, gyvenamieji ir inovatyvūs pastatai. Pretendentus siūlė Lietuvos architektų sąjunga, Lietuvos architektų rūmai, Anykščių r., Kauno m. ir Panevėžio m. savivaldybių administracijos. Vertinimo komisija buvo sudaryta iš Aplinkos ministerijos, Lietuvos architektų sąjungos, Lietuvos architektų rūmų, Restauratorių sąjungos, Kraštovaizdžio architektų sąjungos ir Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos atstovų.

Jų sprendimu, apdovanojimo už geriausią negyvenamąjį pastatą labiausiai nusipelnė architektai Jurgis Rimvydas Palys ir Ieva Jurgita Palytė-Veilandienė. Jie apdovanoti už karinių oro pajėgų aviacijos bazės paieškos gelbėjimo postą S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome Kaune.

gelbejimo postas

Geriausio negyvenamojo pastato apdovanojimas – architektų J. R. Palio ir I. J. Palytės-Veilandienės karinių oro pajėgų aviacijos bazės paieškos gelbėjimo postui S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome (siltasnamas.eu nuotr.)

Už geriausią gyvenamąjį pastatą – „Vilą kopose“ – apdovanoti architektai Aidas Kalinauskas ir Vaidas Tamošiūnas.

vila kopose

Geriausio gyvenamojo pastato apdovanojimas – architektų A. Kalinausko ir V. Tamošiūno „Vilai kopose“ (archispektras.lt nuotr.)

Geriausio inovatyvaus pastato autoriais pripažinti Antanas ir Aleksandras Gvildžiai, Steenas Enrico Andersenas, Virginija Kazlauskaitė, Sandra Paškevičienė ir Edimtas Šimeliūnas – už A klasės administracinį pastatą „k29“ Vilniuje.

Aplinkos ministerijos apdovanojimas už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse įsteigtas 2007 metais. Taip siekiama skatinti šalies architektų kūrybinę veiklą, įvertinti pasiekimus ir realizuoto architektūros kūrinio reikšmę šalies visuomeniniam kultūriniam gyvenimui.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video