Top Baneris

Aplinkos ministerijos apdovanojimai – už išskirtinius statinius

2017 spalio 23 d.
Aplinkos ministerijos apdovanojimai
Kauno autobusų stotis. Architektai G. Balčytis, J. Šniepienė, K. Vaikšnoras ir P. Vaitiekūnas. Projekto vystytojas UAB „Kautros nekilnojamasis turtas“. Projektuotojas UAB „Dviejų grupė“. „Kautros“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Į vienuoliktąjį Urbanistinį forumą susirinkę svečiai turėjo galimybę ne tik prisidėti prie diskusijų apie miestų ateitį ir Lietuvos urbanistinės chartijos rengimo, bet ir pasveikinti Aplinkos ministerijos apdovanojimų už 2016 metų kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse nusipelniusius kolegas.

Negyvenamųjų statinių kategorijoje laurus nuskynė architektai Gintaras Balčytis, Jurgita Šniepienė, Kęstutis Vaikšnoras ir Paulius Vaitiekūnas už Kauno autobusų stoties pastatą. Šis projektas, vertinimo komisijos požiūriu, buvo neabejotinas lyderis. „Keletą metų neturėsime tokio įstabaus projekto, kuris gimė nelengvai – per 10 metų sunkaus darbo ir įveikęs daug iššūkių“, – sakė Rėda Brandišauskienė.

Atsiimdamas apdovanojimą Gintaras Balčytis juokavo, jog atsižvelgiant urbanistines tendencijas ir forumo idėjas jam reikėtų kviesti visus persėsti iš automobilių į viešąjį transportą, autobusus. „Taip galėsite prisidėti prie anglies dioksido mažinimo ore visame pasaulyje ir susipažinti su, kaip pasirodo, gera architektūra“, – reziumavo architektas.

Už geriausią inovatyvų statinį apdovanojimas buvo įteiktas rekonstruotos dviejų lygių sankryžos Marijampolėje architektui Mantui Mickevičiui. Kaip pažymėjo Reda Brandišauskienė, šis inžinerinis objektas apdovanotas už neįprastai didelį architekto indėlį.

Aplinkos ministerijos apdovanojimas už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse įsteigtas 2007 metais. Taip siekiama skatinti šalies architektų kūrybinę veiklą, įvertinti pasiekimus ir realizuoto architektūros kūrinio reikšmę šalies visuomeniniam kultūriniam gyvenimui.

dvieju_lygiu_sankryza_1

Dviejų lygių sankryžos P. Armino g. (sankirta su geležinkeliu) Marijampolės mieste rekonstravimas. Architektas: Mantas Mickevičius. Projektuotojas: UAB „Kelprojektas“ PV Genius Boruta. Konstruktorius: Vygantas Šadauskas. Tomo Raginos nuotr.

SA.lt ir AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video