Top Baneris

Aplinkos ministerijoje – diskusija, skirta A klasei

2016 lapkričio 2 d.
Artūro Spindulio nuotr.
Artūro Spindulio nuotr.
Pasidalykite straipsniu

A klasės energinio naudingumo reikalavimai naujai statomiems pastatams įsigaliojo. Ta proga Aplinkos ministerija organizuoja apskritojo stalo diskusiją, skirtą aptarti naujuosius reikalavimus, kaip projektuoti ir statyti ne žemesnės kaip A energinio naudingumo klasės pastatus.

„Naujos teisės aktų nuostatos visuomet kelia šiek tiek baimės ir galybę klausimų. Todėl kviečiu aktyviai dalyvauti diskusijoje ir aptarti pasirengimą įgyvendinti nustatytus reikalavimus, kylančias problemas, neaiškumus, pasidalyti nuomonėmis. Tikiu, kad po šios diskusijos, naujieji reikalavimai taps ne tik aiškesni, bet ir lengviau įgyvendinami“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Aplinkos ministerija primena, kad rekonstruojamų, atnaujinamų ar remontuojamų pastatų ar jų dalių energinio naudingumo reikalavimai nesikeis. Yra ir pastatų, kuriems nėra taikomi minimalūs energinio naudingumo reikalavimai: kultūros paveldo objektai, jeigu laikantis reikalavimų nepageidautinai pakistų jų būdingos savybės ar išvaizda, taip pat skirti religinei veiklai, nedaug energijos sunaudojantys gamybos bei pramonės, sandėliavimo ir žemės ūkio tvarkymo paskirties pastatai, negyvenamieji, laikini (numatyti ne ilgiau kaip dvejiems metams), atskirai stovintys ne didesni kaip 50 kv. metrų bendro naudingojo ploto pastatai. Minimalūs energinio naudingumo reikalavimai netaikomi ir poilsiui ar sodininkų reikmėms skirtiems nešildomiems pastatams, naudojamiems ne ilgiau kaip keturis mėnesius per metus.

Apskritojo stalo diskusijoje dalyvaus Aplinkos ministerijos, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos, VĮ Statybos produkcijos sertifikavimo centro, Lietuvos statybininkų asociacijos, Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos atstovai.

Renginys vyks lapkričio 4 d. 10 val. Aplinkos ministerijoje (A. Jakšto g. 4, 506 salė). Norėdami registruotis, kreipkitės į Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento Statybos normavimo skyriaus vyr. specialistą Tomą Baranauską tel. 8 706 63 592 arba el. paštu tomas.baranauskas@am.lt.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video