Top Baneris

Aplinkos ministerija vis dar laukia architektų paraiškų

2017 rugpjūčio 8 d.
Geriausiu negyvenamuoju pastatu praėjusiais metais paskelbtas karinių oro pajėgų aviacijos bazės paieškos gelbėjimo postas S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome. siltasnamas.eu nuotr.
Geriausiu negyvenamuoju pastatu praėjusiais metais paskelbtas karinių oro pajėgų aviacijos bazės paieškos gelbėjimo postas S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome. siltasnamas.eu nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministerija primena, jog iki rugsėjo 1-osios vyksta paraiškų priėmimas 2017 m. Aplinkos ministerijos apdovanojimams už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse. Šiais, 2007 metais startavusiais, apdovanojimais siekiama skatinti Lietuvos architektų kūrybinę veiklą, įvertinti pasiekimus ir realizuoto architektūros kūrinio reikšmę šalies visuomeniniame kultūriniame gyvenime.

Apdovanojimai skiriami Lietuvos architektams – projektų autoriams ar bendraautorių grupei už 2016 m. realizuotus architektūros kūrinius. Šiame konkurse įsteigti trys apdovanojimai: už pasiekimus negyvenamųjų pastatų ir statinių, gyvenamųjų pastatų ir inovatyvių pastatų kategorijose.

Pagal Aplinkos ministerijos apdovanojimo už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse skyrimo taisykles pretendentus apdovanojimui gali siūlyti Lietuvos architektų sąjunga, Lietuvos architektų rūmai, Aplinkos ministerija, savivaldybių vyriausieji architektai, taip pat fiziniai ir juridiniai asmenys.

Paraiškos apie pretendentus apdovanojimams gauti pateikiamos pridedant trumpą architektūros kūrinio autoriaus ar bendraautorių biografiją, kūrybinės veiklos įvertinimų ir realizuoto architektūros kūrinio, už kurį siūloma skirti apdovanojimą, aprašymą ir iliustracinę medžiagą. Trumpas kūrinio aprašymas ir iliustracinė medžiaga pateikiama skaitmeninėje laikmenoje bei 1 m x 0,70 m dydžio planšetuose (ne daugiau kaip 2 vnt.) komponuojant vertikaliai. Pateiktas paraiškas svarstys aplinkos ministro sudaryta pretendentų vertinimo komisija.

Paraiškas prašome pateikti iki š. m. rugsėjo 1 d. Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamentui (A. Jakšto g. 4, 01105 Vilnius). Daugiau informacijos – info@am.lt

Portalas SA.lt primena, jog praėjusiais metais Aplinkos ministerijos apdovanojimuose už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse apdovanojimo už geriausią negyvenamąjį pastatą labiausiai nusipelnė architektai Jurgis Rimvydas Palys ir Ieva Jurgita Palytė-Veilandienė. Jie apdovanoti už karinių oro pajėgų aviacijos bazės paieškos gelbėjimo postą S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome Kaune.

Už geriausią gyvenamąjį pastatą – „Vilą kopose“ – apdovanoti architektai Aidas Kalinauskas ir Vaidas Tamošiūnas.

Geriausio inovatyvaus pastato autoriais pripažinti Antanas ir Aleksandras Gvildžiai, Steenas Enrico Andersenas, Virginija Kazlauskaitė, Sandra Paškevičienė ir Edimtas Šimeliūnas – už A klasės administracinį pastatą „k29“ Vilniuje.

AM ir SA.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video