Top Baneris

Aplinkos ministerija skuba dėlioti daugiabučių modernizacijos statistiką

2014 liepos 28 d.
Pasidalykite straipsniu

Šiemet per pirmąjį pusmetį šalyje pradėti renovuoti 423 seni daugiabučiai – tai beveik 90 proc. visų pagal Daugiabučių atnaujinimo programą modernizuotų tokių namų. Pagal šią programą 2005–2012 metais buvo atnaujinti tik 479 daugiabučiai. Tad vien per 2014 metus bus renovuota beveik tiek pat daugiabučių, kiek iki šiol per aštuonerius.

Šiuo metu rangos darbai yra pradėti 572 daugiabučiuose, dėl 266 namų atnaujinimo vyksta statybos rangos darbų konkursai, 182 daugiabučių renovacijai artimiausiu metu bus paskelbti konkursai, o daugiau kaip 700 namų jau yra suderinti renovacijos investicijų projektai.

Pasak aplinkos viceministrės Daivos Matonienės, tokie rezultatai – geriausias įrodymas, kad renovacijos proveržį lėmė praėjusių metų pradžioje pasiūlytas naujasis modernizavimo modelis, pagal kurį į daugiabučių atnaujinimą įtrauktos šalies savivaldybės.

Naujausiais duomenimis, 80 proc. šiuo metu renovuojamų daugiabučių sudaro pagal savivaldybių energinio efektyvumo didinimo programas įgyvendinami projektai – 459 iš 572 daugiabučių.

Įgyvendinant energinio efektyvumo didinimo programas, aktyviausiai šiuo metu renovacijos darbai vyksta Ignalinos, Anykščių, Molėtų, Druskininkų, Mažeikių, Varėnos rajonų savivaldybėse.

Tiesa, gyventojai vis dažniau atkreipia ministerijų atstovų dėmesį, kad vien įspūdinga statistika džiaugtis nereikėtų – modernizacijos strategijos ir darbų kokybė kelia vis daugiau nepasitenkinimo. Aplinkos ministerijos atstovai tikina, kad laukia visų nuomonių ir konkrečių pastabų – žada taisyti klaidas.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video