Top Baneris

Aplinkos ministerija dairosi kandidatų į architektūros apdovanojimus

2015 liepos 2 d.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministerija kviečia siūlyti pretendentus trims 2015 metų apdovanojimams už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse. Šie apdovanojimai bus skirti už geriausius 2013–2014 metais realizuotus architektūros kūrinius pagal tris kategorijas: negyvenamieji pastatai bei statiniai; gyvenamieji, tarp jų ir renovuoti, namai; inovatyvūs pastatai. 

Pretendentus gali siūlyti, kaip numato Aplinkos ministerijos apdovanojimo už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse skyrimo taisyklės, Aplinkos ministerija, savivaldybių vyriausieji architektai, Lietuvos architektų sąjunga, Lietuvos architektų rūmai, taip pat fiziniai ir juridiniai asmenys. Siūlyti galima tiek projektų autorius, tiek autorių grupes.
Paraiškas apdovanojimams reikia pateikti iki šių metų rugsėjo 15 d. Aplinkos ministerijos Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamentui (A. Jakšto g. 4, LT-01105 Vilnius). Kartu turi būti pridėta trumpa architektūros kūrinio autoriaus ar bendraautorių biografija, kūrybinės veiklos įvertinimų ir realizuoto architektūros kūrinio, už kurį siūloma skirti apdovanojimą, aprašymas ir iliustracinė medžiaga skaitmenine forma ir planšetėse. Paraiškas svarstys aplinkos ministro sudaryta vertinimo komisija.

2013 metais laurų vainikas atiteko Rolando Paleko (nuotraukoje – su tuomečiu ministru Valentinu Mazuroniu) vadovaujamai architektų grupei, parengusiai Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro (MKIC) Saulėtekyje projektą. Tąmet kartu pažymėti dar septynių į apdovanojimą pretendavusių darbų autoriai – jiems buvo įteiktos padėkos. Tai biurų pastato „Pirklių klubas“ Vilniuje architektai Alfredas Trimonis, Tumas Kavaliauskas, Valdemaras ir Raimundas Stupak, Edita Žarkovskienė, Margarita Podagėlytė ir Markas Grinevičius, sostinės mokyklos Balsiuose architektai Sigitas, Loreta ir Aistė Kuncevičiai, Martynas Dagys, Žygimantas Gudelis ir Viltė Jurgaitienė, Svencelės jėgos aitvarų ir burlenčių centro architektai Andrė Baldišiūtė, Algimantas Neniškis, Ignas Uogintas, Milda ir Lukas Rekevičiai, Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 6-osios komandos pastato ir elingo architektai Gintautas Vieversys, Adomas Šablevičius, Laima Tumynienė, Valdemaras Stupak, Dovydas Čipkus, Poezijos parko Marijampolėje kūrėjai Gintautas Vieversys, Andrius Byčenkovas, Tomas Eidukevičius, Reda ir Algirdas Marcinkevičiai, Marijampolės centrinės dalies viešųjų erdvių sutvarkymo autoriai Gintautas Vieversys, Reda ir Algirdas Marcinkevičiai, Arvydas Bekeris, Tomas Eidukevičius ir Donatas Valiukas, Zaraso ežero apžvalgos rato architektai Šarūnas ir Asta Kiaunės, Tomas Petreikis, Aurimas Lukšys ir Vytautas Butkus.

Apdovanojimą už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse Aplinkos ministerija įsteigė 2007-aisiais. Jis skiriamas kas dveji metai už geriausią architektūros kūrinį, realizuotą per pastaruosius dvejus metus. Pirmieji šį apdovanojimą pelnė Šiaulių miesto arenos (Aukštabalio multifunkcinio komplekso) kūrėjai: architektai Eugenijus Miliūnas (projekto vadovas), Gintaras Balčytis, Algimantas Bublys, Algimantas Černiauskas ir Linas Tuleikis. 2009 metais laurai atiteko architektams Donaldui Trainauskui, Dariui Baliukevičiui ir Virginijai Bakšienei už atgimusią Utenos A.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video