Top Baneris

Aplinką tausoja naujos technologijos

2016 gegužės 18 d.

Patalpų oras yra 4–6 kartus labiau užterštas ir 8–10 kartų toksiškesnis nei lauke, o kai kuriuose pastatuose oro tarša yra didesnė net 100 kartų. Vienu pavojingiausių teršalų mokslininkai įvardija formaldehidą.

Šios bespalvės nemalonaus kvapo dujos naudojamos baldų, presuotos medienos, izoliacinių, plastikinių apdailos medžiagų gamyboje ir įeina į šių medžiagų sudėtį. Žmogui kenkia vien 0,03 mg/kub. m šių dujų koncentracija ore, o mus veikia bemaž 20 proc. didesnė koncentracija. Pagal pavojingumą formaldehidas priskiriamas I grupei, tai yra veiksniams, kurių kancerogeniškumas žmogui yra įrodytas. Formaldehidas kaupiasi organizme, o viena jo pirminių reakcijų į šį taršalą yra alergija.

Didžiausi leistinas normas viršijantys formaldehido kiekiai išsiskiria gamybos metu, taip pat nemažai jo gali išsiskirti atliekant patalpų vidaus apdailos darbus, o su mažesnėmis teršalo dozėmis susiduria beveik visi. Vien laminuota grindų danga 1,5 karto padidina formaldehido koncentraciją, įtakos turi ir baldų medienos plokštės: kuo naujesnės medžiagos, tuo didesnė ore susidaro teršalo koncentracija ore.

ecose_2Formaldehido koncentracija didesnė ir naujuose pastatuose. Patalpų oro užterštumas formaldehidu siejamas ir su nauju reiškiniu – „sergančio namo“ sindromu. Pastebėta, kad po ilgesnio buvimo tam tikrose patalpose žmonės pradeda skųstis įvairiais negalavimais, kurie sumažėja arba išnyksta kurį laiką pabuvus kitur. Lietuvoje bene dažniausiai tokių pojūčių patiria modernių biurų darbuotojai.

Ateitis be nuodų

Šiais laikais žmonėms vis daugiau laiko praleidžiant uždarose erdvėse, vis aktualesnės tampa statyboje ir apdailoje naudojamos pažangios energiją ir sveikatą tausojančios izoliacinės medžiagos.

Viena tokių – įmonės „Knauf Insulation“ pagal „ECOSE® Technology“ pagaminta mineralinė vata, gerokai besiskirianti nuo tradicinių izoliacinių medžiagų. Šis novatoriškas produktas gaminamas iš gamtinių ir (arba) antrinių žaliavų, taikant natūralių sudedamųjų dalių pagrindu iš gautų skaidulų ir pluoštų sujungimo biotechnologiją. Šios medžiagos sudėtyje nėra formaldehido, fenolio ir akrilo, ji mažiau dulka, yra bekvapė, nedažyta, nešviesinta. Taip pat pasižymi puikiomis šiluminėmis, garso izoliacinėmis, gaisrinės saugos ypatybėmis (atitinka A1 klasę), gerina patalpų oro kokybę ir pastato aplinkos charakteristiką.

Visi „Knauf Insulation“ produktai – ekologiški, turi didelį kiekį antrinio perdirbimo ir atsinaujinančių sudėtinių medžiagų, tad sutaupoma šimtus kartų daugiau energijos.

„ECOSE® Technology“ – naujoviška mineralinės vatos pluošto sujungimo biotechnologija, kurioje vietoj formaldehido naudojami natūralūs komponentai, o vietoj cheminių medžiagų – greitai atsinaujinančios žaliavos.

„Knauf Insulation“ yra pirmoji kompanija pasaulyje, kuriai už mineralinę vatą, pagamintą pagal ECOSE® technologiją, suteiktas „Eurofins Gold“ standartas.

„Der Blue Angel“ – seniausias Europos kokybės pažymėjimas, kuriuo įvertintas „Knauf Insulation“ produktų ekologiškumas.

ecose_4

 RĖMĖJO TURINYS 

Komentarai