Top Baneris

Apdovanoti geriausi urbanistikos ir architektūros kūrinių autoriai (1)

2019 gruodžio 2 d.
viesutis pacai 1
Viešbutis „Pacai“.
Pasidalykite straipsniu

Prezidentūroje lapkričio 28 d. vyko XIII Lietuvos urbanistinis forumas, kurio metu buvo įteikti šiemetiniai Aplinkos ministerijos apdovanojimai už geriausius urbanistikos ir architektūros kūrinius.

Geriausiu architektūros kūriniu išrinktas pernai duris atvėręs „Pacų“ viešbutis Vilniuje. Jo architektūrinę koncepciją sukūrė UAB „Forma“ architektai: Saulius Mikštas, Rapolas Bėčius, Gaudrė Mikštienė, Elvita Šlimienė, Šarūnas Verbus ir Tautvydas Čaplikas.

Laurus už geriausią urbanistikos kūrinį pelnė Žemųjų Šančių bendruomenė už susitelkimą ir aktyvius veiksmus ginant Šančių rajono vietos dvasią, išsaugant šio rajono tapatybę ir unikalumą ateities kartoms.

apdovanojimai

Diplomas Žemųjų Šančių bendruomenei už geriausią metų urbanistikos kūrinį.

Geriausi kūriniai buvo renkami iš 14 pretendentų, kuriuos pasiūlė Lietuvos architektų sąjunga, savivaldybės, architektai ir kt. Vertinimo komisiją sudarė Aplinkos ministerijos, Lietuvos architektų rūmų, Lietuvos architektų sąjungos, architektus rengiančių aukštųjų mokyklų – Kauno technologijos universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Vilniaus dailės akademijos, taip pat Lietuvos urbanistinių inovacijų tinklo, Restauratorių sąjungos ir Kraštovaizdžio architektų sąjungos atstovai.

Apdovanojimus už geriausius urbanistikos ir architektūros kūrinius Aplinkos ministerija įsteigė 2007 m., siekdama skatinti architektų profesinę veiklą. Šie apdovanojimai skiriami kasmet už geriausią architektūros kūrinį, įgyvendintą per praėjusius ir einamuosius metus, ir geriausią urbanistikos kūrinį, kuriuo laikomos urbanistinės idėjos, urbanistinio vystymo galimybių studijos, teritorijos vystymo koncepcijos, projektiniai pasiūlymai ir kompleksinio teritorijų planavimo dokumentai, kiti su urbanistika susiję edukaciniai projektai ir leidiniai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • info8

    2019-12-09, 13:20  

    Kokia begalinė profesijos profanacija. Šančių bendruomenė – gerausio urbanistinio projekto autorius. Ir nei Architektų rūmai, nei Architektų sąjunga nei šnipšt. Ir architektus ruošiančios aukštosios mokyklos tyli. Tai kam tada ruošti specialistus, kas yra urbanistika? Žemiau jau kaip ir nėra kur. Gatvės tribūnai ir visokio plauko populistai ima viršų visose srityse. Laukiu, kada geriausiu teisėju bus pripažinta minia ir projektas – linčo teismas. Gūduma…

Rekomenduojami video