Top Baneris

Anykštėnai pasiryžę pasistatyti medinę pilį

2016 rugsėjo 25 d.
Anykščių rajono savivaldybės vizual.
Anykščių rajono savivaldybės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Atsižvelgę į istoriniuose šaltiniuose pateikiamus duomenis apie XIII–XIV amžiuje Lietuvoje stovėjusias medines pilis ir Šeimyniškėlių piliakalnio archeologinių tyrinėjimų rezultatus, anykštėnai imasi Vorutos pilies statybos darbų. Rugsėjo 27-ąją istoriniame Šeimyniškėlių piliakalnyje bus simboliškai paminėta pilies statybų pradžia.

„Simboliška, kad Vorutos pilies statybas pradedame minėdami ir Pasaulinę turizmo dieną. Jau kurį laiką Anykščių miestas garsėja savo lankytinų vietų patrauklumu ir gausa, kasmet augančiu turistų skaičiumi, todėl viliuosi, kad medinė Vorutos pilis ant Šeimyniškėlių piliakalnio taps įspūdingu Anykščių kraštą ir išskirtinai jo istoriją garsinančiu objektu, galėsiančiu sudominti tiek pačius anykštėnus, tiek ir mūsų miesto svečius“, – sako Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis.

Miesto vadovo teigimu, medinės pilies statybų projektas – jau seniai Anykščių krašto žmonių gvildenta idėja. Pirmoji deklaracija statyti medinę pilį ant Šeimyniškėlių piliakalnio Anykščių rajono savivaldybės, Kultūros ir Aplinkos ministerijų, Valstybinės paminklosaugos komisijos, Archeologijos draugijos ir Pasaulio anykštėnų bendrijos atstovų buvo pasirašyta dar 1999 metais. Anuomet tikėtasi, kad medinė pilis galėtų tapti gyvuoju muziejumi, kur būtų galima ne tik stebėti, bet ir išbandyti senuosius amatus, karybos techniką. 2004 metais, Anykščių rajono savivaldybės taryba ir Pasaulio Anykštėnų bendrijos tarybos nariai pasirašė antrąją deklaraciją, kurioje įtvirtino Anykščių rajono strateginiame plane numatytą tikslą pastatyti medinę pilį.

Anykščių rajono savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video