Top Baneris

Anykštėnai įvertino medinės pilies projektinius pasiūlymus

2017 lapkričio 21 d.
Medinės pilies statybų projektas
Anykščių r. savivaldybės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Lapkričio 20 dieną Anykščių rajono savivaldybėje vyko techninio projekto „Šeimyniškėlių medinės pilies istorinio ir kultūrinio paveldo panaudojimo pažintinei turizmo plėtrai Anykščių rajone“ I-ojo etapo A laidos projektinių pasiūlymų viešasis svarstymas.

Architektas Vytautas Meškauskas susirinkusiems pristatė koreguojamas 2006 metais parengto projekto technines detales, pilies archajiškumo ir šiuolaikines technologijas, kurias ketinama pasitelkti statant medinę Šeimyniškėlių pilį. Diskutuota ir apie lankytojams bei personalui ketinamas pritaikyti patalpas, specialius priešgaisrinius vandens rezervuarus, apšvietimą, technologijas, kurios neleis šlapti medinėms pilies konstrukcijoms.

Medinės pilies statybų projektas – jau seniai Anykščių krašto žmonių gvildenta idėja. Pirmoji deklaracija statyti medinę pilį ant Šeimyniškėlių piliakalnio Anykščių rajono savivaldybės, Kultūros ir Aplinkos ministerijų, Valstybinės paminklosaugos komisijos, Archeologijos draugijos ir Pasaulio anykštėnų bendrijos atstovų buvo pasirašyta dar 1999 metais. Anuomet tikėtasi, kad medinė pilis galėtų tapti gyvuoju muziejumi, kur būtų galima ne tik stebėti, bet ir išbandyti senuosius amatus, karybos techniką.

2004 metais, Anykščių rajono savivaldybės taryba ir Pasaulio Anykštėnų bendrijos tarybos nariai pasirašė antrąją deklaraciją, kurioje įtvirtino Anykščių rajono strateginiame plane numatytą tikslą pastatyti medinę pilį.

Anykščių r. savivaldybės vizual.

SA.lt ir Anykščių rajono savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video