Top Baneris

Anykščiuose – dvi „vandeningos“ naujienos

2014 vasario 15 d.
Pasidalykite straipsniu

2014 metų vasario 6 d. Lietuvos geologijos tarnyba aprobavo ir patvirtino UAB „Anšilas“ Šilelio (Anykščiai) mineralinio vandens vandenvietės išteklius. Aprobuotas arba leistinas išgauti išteklių kiekis yra 50 m3 per parą.

Šilelio vandenvietėje mineralinis vanduo bus išgaunamas vienu gręžiniu Nr. 12350 iš Piarnu–apatinio devono vandeningųjų sluoksnių sistemos slūgsančios 269 m gylyje ir suklotos iš vandeningųjų smiltainių ir silpnai laidžių vandeniui molių, aleurolitų, mergelių, dolomitų. Bendras šios vandeningos sistemos storis – 67 m.

Šilelio mineralinio vandens vandenvietėje vanduo yra natrio chloridinės sudėties, aukštos mineralizacijos – apie 21390-22695 mg/l. Vanduo yra gamtiškai švarus, jo kokybė gera ir pagal ištirtuosius rodiklius atitinka reikalavimus natūraliam mineraliniam vandeniui. Šiam mineraliniam vandeniui būdinga didoka gamtinės kilmės bendrosios geležies, amonio, boro koncentracija.

Viso Lietuvoje yra 31 mineralinio požeminio vandens vandenvietė, iš jų 16 kol kas nenaudojamos.

Vandens krioklys

Vasario 14 dieną oficialiai atidarytas naujas SPA centras, atitinkantis tarptautinius SPA klasifikacijos standartus.

Sveikatingumo ir gydomojo SPA centras įsikūręs Anykščių šilelio ir Šventosios upės prieglobstyje.

Tinklapyje www.anyksciai.spa-vilnius.lt rašoma, kad po vienu stogu lankytojai ras modernų 4 žvaigždučių viešbutį, SPA centrą su mineralinio vandens baseinu, baseiną mažiesiems SPA svečiams, restoraną su lauko terasa, vaikų žaidimų kambarį bei moderniai įrengtą konferencijų salę.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video