Top Baneris

Anykščiuose aptartos Dainuvos slėnio transformacijos galimybės

2016 rugsėjo 13 d.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Praėjusią savaitę Anykščių menų inkubatoriuje įvyko pirmoji atvira kūrybinių dirbtuvių „Dainuvos slėnio pritaikymas visuomenės poreikiams“ diskusija, kurios metu ieškota atsakymo į pagrindinį klausimą: kaip ateityje turėtų atrodyti Dainuvos slėnis.

Vykstančių kūrybinių dirbtuvių tikslas – Dainuvos slėnio atgaivinimas ir pritaikymas kultūrinei rekreacijai, atsižvelgiant į Anykščių miesto gyventojų poreikius, miesto ir vietos galimybes, menininkų, architektų bei ekspertų pasiūlymus ir rekomendacijas.

Kūrybinėse dirbtuvėse aptariama teritorija apima patį Dainų slėnio centrą ir įvažiavimą nuo Vilniaus gatvės. Kūrybinių dirbtuvių eksperto, architekto ir urbanisto Edgaro Neniškio žodžiais, verta žvelgti plačiau ir formuoti ne pavienius objektus, o jų tinklą, kitaip tariant, kurti Anykščių – kultūros miesto – strategiją.

Viskas, architekto teigimu, turi būti grįsta sinergija: palaikančiosios kaimynystės, kai 2+2 tampa 5: gamta ir statiniai, kultūra ir sportas puikiai gali egzistuoti vienas šalia kito.

Diskusijoje siūlyta įrengti, pavyzdžiui, Garso muziejų su daugiafunkcine–uždara–atvira sale, garso įrašo studiją, postprodukcijos studiją arba taką su kultūros stotelėmis. Neabejojama, kad šios idėjos taps atspirtimi formuojant užduotį kūrybinėms grupėms.

Planuojami susitikimai:

rugsėjo 22 dieną, 17 val., kūrybinių dirbtuvių startas: miestų planavimo ekspertų prezentacija, darbo programos pristatymas, ekskursija po Dainuvos slėnį.

spalio 20 dieną – Dainuvos slėnio viešosios erdvės atgaivinimo pasiūlymų pristatymas ir aptarimas. Finalinė diskusija su gyventojais. Išvados, rekomendacijos.

Gyventojai vis dar kviečiami reikšti savo nuomonę – užpildyti anketą.

Organizatorių inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video