Top Baneris

Anykščių menų centro lankytojams – virtualusis gidas

2016 birželio 14 d.
Pasidalykite straipsniu

Anykščių menų centras lankytojams sukūrė išmaniąją programėlę, leidžiančią Sakralinio meno centro ir Angelų muziejaus ekspozicijas apžiūrėti naudojantis virtualiuoju gidu. Programėlėje taip pat pateikiama informacija apie Anykščius, į juos žvelgiant iš aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokšto. Tokio funkcionalumo programėlė yra pirmoji Europoje: ji ne tik lankytojus lydi pasakodama apie eksponatus, bet ir suteikia galimybę apie dominantį meno kūrinį daugiau sužinoti jį tiesiog nufotografavus.

Anykščių menų centro direktorius Tomas Tuskenis teigia, jog mintis sukurti išmaniąją programėlę, išsamiai pristatančią eksponatus, kilo siekiant visus lankytojus išsamiai ir interaktyviai supažindinti su meno kūriniais. Sakralinio meno centro ir Angelų muziejaus ekspozicijose apie meno kūrinius daugiau buvo galima sužinoti perskaičius specialiuose segtuvuose pateiktus aprašymus, tiesa, apie paveikslus, skulptūras ir kitus meno kūrinius daugiau pasakodavo centro darbuotojai.

Nuo šiol kiekvienas lankytojas, turintis planšetinį kompiuterį arba išmanųjį telefoną, galės naudotis virtualiojo gido paslaugomis, ir jam tai nieko nekainuos. Tai, jog jie turės patogiai pateiktą išsamią informaciją ir patys galės nuspręsti, apie kuriuos meno kūrinius ir kiek išgirsti, sudaro visas sąlygas kokybiškam individualiam turui. Net ir po apsilankymo jie galės įsijungti programėlę bei paskaityti apie eksponatus daugiau, įsigilinti ir vaizdžiai papasakoti kitiems, su kokiais meno kūriniais jie susipažino apsilankę mūsų ekspozicijose“, – pasakoja T. Tuskenis.

Jis teigė tikintis, jog išmanioji programėlė apsilankymui suteiks interaktyvumo, taip pat žadins smalsumą mažiesiems lankytojams, kurie ekspozicijose lankosi ne tik su šeimomis, bet ir vykdami į mokyklines eskursijas. „Programėlėje pasirinkus eksponatą galima pamatyti visą aprašą ir išgirsti jį įgarsintą. Pamačius sudominusį eksponatą jį taip pat galima nufotografuoti – programa jį identifikuoja ir atidaro eksponato nuotrauką su aprašu ir įgarsinimu“, – pasakoja Anykščių menų centro direktorius.

Išmanioji programėlė lankytojus lydės Sakralinio meno centre, kuriame nuo 2009 metų saugomas ir eksponuojamas ilgamečio Anykščių parapijos klebono, monsinjoro Alberto Talačkos palikimas – unikali dailės kūrinių kolekcija ir gausi biblioteka. Kolekcijoje pristatomi tapybos kūriniai, kuriais galėtų didžiuotis bet kuris pasaulio muziejus. Taip pat programėlėje galima susipažinti ir su Angelų muziejaus ekspozicija, kurioje šiuo metu eksponuojama 190 angelų – tapybos ir grafikos darbai, skulptūros ne tik iš Lietuvos, bet ir skirtingų pasaulio šalių. Muziejus didžiuojasi, jog ekspozicijoje galima susipažinti ne tik su lietuvių liaudies meno darbais, bet ir su daugybe profesionalių menininkų, nacionalinės premijos laureatų – Leono Striogos, Vlado Vildžiūno, išeivijos menininko Vytauto Igno, rašytojos ir dailininkės Jurgos Ivanauskaitės ir kitų iškilių asmenybių kūriniais.

Programėlė skirta supažindinti ne tik su muziejų eksponatais, bet ir su Anykščiais bei jų istorija. Šv. Mato bažnyčios bokšte neseniai buvo įrengta apžvalgos aikštelė. Lankytojams tenka užkopti 186 laipteliais, kurie veda į 33 metrų aukštį. Iš apžvalgos aikštelės Anykščių panorama atsiveria kaip ant delno, o išmanusis gidas pasakoja apie matomą miesto architektūrą, gamtą, Anykščiuose gyvenusias istorines asmenybes.

anyksciu_menu_centras_1

Programėlė sukurta lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Ją parsisiųsti ir įdiegti į planšetinius kompiuterius arba išmaniuosius telefonus lankytojai gali nemokamai. Programėlę galima parsisiųsti paspaudus nuorodą: http://bit.ly/1NxA9WN arba „Google play“ programos paieškoje įvedus raktinius žodžius „Anykščių menų centras“.

Kol kas programėlė skirta „Android“ operacinių sistemų naudotojams, tačiau ateityje planuojama programą pritaikyti ir kitoms. Mobiliosios programėlės sukūrimas finansuotas Lietuvos Kultūros tarybos, Anykščių rajono savivaldybės ir Anykščių menų centro lėšomis.

Daugiau informacijos teirautis: Anykščių menų centro direktorius Tomas Tuskenis, tel. (8 381) 5 14 47, e. paštas info@amenucentras.com.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video