Top Baneris

Anykščių lajų takas pripažintas geriausia turizmo inovacija

2016 sausio 21 d.
Pasidalykite straipsniu

Anykščių regioniniame parke esantis medžių lajų takas Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos surengtuose apdovanojimuose pelnė geriausios inovacijos apdovanojimą.

Laureatai paskelbti sausio 20 dieną Madride, tarptautinės turizmo parodos „Fitur“ metu. Prieš tai medžių lajų takas buvo pristatytas tarp kitų penkių turizmo inovacijos projektų finalininkų. Šioje grupėje varžėsi turizmo projektai iš Brazilijos, Indonezijos, Ispanijos ir Šveicarijos.

Jungtinių tautų Pasaulio turizmo organizacijos 12-tą kartą rengiamų prestižinių turizmo inovacijų konkursui buvo gautos 109 paraiškos iš 50 šalių. Medžių lajų tako projektą Madride pristatė ir apdovanojimus atsiėmė Anykščių regioninio parko direkcija.

laju_takas_03

Medžių lajų takas – pirmasis Baltijos šalyse ir pirmasis Rytų Europoje. Medžių lajų takas tęsiasi 300 metrų ir tolygiai kyla iki 21 metro aukščio virš žemės paviršiaus. Takas baigiasi apžvalgos bokštu, kurio apžvalgos aikštelė įrengta 34 metrų aukštyje. Apžvalgos bokšte veikia keltuvas, kad Anykščių šileliu iš viršaus būtų patogu grožėtis visiems – ir neįgaliems lankytojams, ir mamoms su mažais vaikais, ir vyresnio amžiaus žmonėms.

laju_takas_02Medžių lajų tako įrengimas finansuotas Europos Sąjungos fondų ir iš dalies – valstybės biudžeto lėšomis. Projektui įgyvendinti buvo skirta apie 2,7 mln. eurų. Kad Anykščių regioniniame parke iškiltų toks unikalus statinys, statybininkai sunaudojo 395 tonų metalo ir 1,5 tūkstančio kubinių metrų betono.

Medžių lajų takas atidarytas 2015-ųjų rugpjūčio mėn. ir iki metų pabaigos sulaukė daugiau kaip 100 tūkst. lankytojų.

Lankytojai įvairiais metų laikais gali stebėti besikeičiančią gamtą ties medžių viršūnėmis, o pakilę aukščiau – stebėti užburiančias kraštovaizdžio panoramas. Galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, informaciniuose stenduose susipažinti su šilelio gamtos vertybėmis, pasigrožėti Šventosios upės vingiais.

Projekto užsakovas – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba. Medžių lajų tako projektą parengė bendrovė „Rekreacinė statyba“ (architektai Arvydas Gudelis, Andrius Dirsė, Alvydas Mituzas).


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video