Top Baneris

Antstoliai įšaldė PST lėšas (papildyta)

2022 liepos 13 d.
1597990690 PST SUKIS
Pasidalykite straipsniu

Antstoliui įšaldžius dalį vienos didžiausių Lietuvos statybų bendrovių Panevėžio statybos trestas (PST) lėšų įmonė tikisi greitai taikiai susitarti su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI) dėl Konkurencijos tarybos įmonei skirtos milijoninės baudos mokėjimų. 

Antstolio įšaldytų bendrovės lėšų banko sąskaitose suma lygi nesumokėtai baudos sumai, pranešė PST.

Bendrovės teigimu, VMI pateikus prašymą lėšų areštas turėtų būti panaikintas artimiausiu metu.

„Šiuo metu vyksta taikos sutarties derinimo su išieškotoju VMI procesas dėl skolos išdėstymo, o išieškotojas nėra pareiškęs pageidavimo visą likusią nesumokėtą sumą išieškoti iš karto. Bendrovė informavo tiek VMI, tiek antstolį apie pačios situacijos dviprasmiškumą“, – teigiama pranešime. 

PST generalinio direktoriaus Egidijaus Urbono teigimu, PST šį žingsnį vertina kaip nesusipratimą, kurį bendraujant su institucijomis pavyks greitai išspręsti.

Pasak PST, VMI pateikė bendrovei siūlomas taikos sutarties sąlygas.

Konkurencijos taryba 2017 metais PST skyrė skyrė 8,5 mln. eurų, o bankrutuojančiai Vilniaus statybų bendrovei „Active construction management“ (buvusiai „Irdaivai“) – 3,7 mln. eurų baudas už tai, kad jos prieš septynerius metus buvo sudariusios kartelinį susitarimą, dalyvaudamos Vilniaus savivaldybės skelbtuose darželių atnaujinimo konkursuose.

VMI 2020 metų vasarą sutiko leisti PST mokėti baudą dalimis, tačiau Konkurencijos taryba tokį sprendimą apskundė teismui. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas šiemet sausį galutinai nutarė, kad antstolis, leidęs PST dalimis sumokėti baudą, viršijo įgaliojimus.

PST balandį BNS nurodė, jog jau yra sumokėjusi daugiau nei 2,165 mln. eurų.

VMI dar 2020 metų gruodį kreipėsi į Europos Komisiją (EK) dėl valstybės pagalbos, išdėstant PST skirtos 10,3 mln. eurų (su palūkanomis) baudos mokėjimus. Gegužės pabaigoje VMI gavo EK išaiškinimą, jog PST gali dalimis mokėti jai skirtą baudą, tačiau su papildomomis 3,65 proc. palūkanomis. 

Sustabdyta prekyba PST akcijomis

Anskčiau šiandien biržoje sustabdyta PST prekyba akcijomis. Prekyba stabdoma įmonės prašymu. Prekyba bus atnaujinta atskiru biržos sprendimu paskelbus informaciją.

PST akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

PST: antstolis panaikino lėšų areštą 

PST pranešė, jog tęsia derybas su VMI dėl taikos sutarties, Konkurencijos tarybos paskirtą milijoninę baudą mokant dalimis, ir veiklą vykdo įprastai.

„Kaip ir teigėme anksčiau šiandien, susiklosčiusią situaciją laikome nesusipratimu, PST toliau atlieka suplanuotus darbus. Dėkojame institucijoms, kad operatyviai sureagavo ir situaciją išsprendė“, – pranešime sakė PST generalinis direktorius Egidijus Urbonas.

Kiek anksčiau trečiadienį skelbta, kad antstolis įšaldė dalį PST lėšų, kurių suma lygi nesumokėtai Konkurencijos tarybos įmonei skirtos baudos sumai. PST teigė, kad tikisi greitai taikiai susitarti su VMI dėl baudos mokėjimų.

E. Urbono teigimu, pranešimą apie areštuotas sąskaitas bendrovė gavo antradienį vakare, ši žinia buvo labai netikėta, nes bendrovė su VMI baigia pasiekti susitarimą dėl baudos mokėjimo.  

Nei E. Urbonas, nei antstolis BNS trečiadienį negalėjo pasakyti tikslios areštuotos lėšų sumos. PST vadovas BNS teigė, jog įmonė jau yra sumokėjusi apie 2,3 mln. eurų baudos.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video