Top Baneris

Antram gyvenimui prikeliama dar viena sinagoga

2016 rugsėjo 18 d.
Alytaus sinagoga<br>(Alytaus savivaldybės nuotr.)
Alytaus sinagoga
(Alytaus savivaldybės nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Šimtametėje Alytaus sinagogoje pagaliau pradėti rekonstrukcijos darbai. Lėšų sinagogos vidaus tvarkymo darbams jau skirta, miesto valdžia ieško galimybių ir pastato išorei sutvarkyti. Sinagogos vidaus rekonstrukciją planuojama užbaigti kitais metais. Neabejojama, kad  sutvarkytas ir visuomenės reikmės pritaikytas sinagogos pastatas papuoš miestą. Jame ketinama įkurti daugiafunkcį centrą, nors būta siūlymų čia įkurdinti dailės galeriją.

Alytaus miesto sinagogai šiemet KPD skyrė 50 tūkst. eurų, savivaldybė – 20 tūkst eurų. Už šias lėšas bus sutvarkytas pastato stogas, perdangos ir sumontuota žaibosaugos įranga.

Kalbėdama apie Lietuvoje esančių sinagogų tvarkymą KPD direktorė Diana Varnaitė pabrėžė, kad specialių lėšų sinagogoms tvarkyti biudžete nėra numatyta, tačiau kai kurios sinagogos yra tvarkomos iš KPD skirtų paveldotvarkos programos asignavimų.

Lietuvoje nemažai sinagogų, kurios laukia restauratorių. Savo eilės laukia Švėkšnos sinagoga Šilutės rajone. Tikimasi, kad darbai neužtruks šiuo metu tvarkomoje Kalvarijos savivaldybės teritorijoje esančiame dviejų sinagogų ir mokyklos komplekse. Sinagogą taip pat ketina tvarkyti Kėdainiai. Dvi sinagogos minėtame mieste jau rekonstruotos ir pritaikytos kultūrinei bei edukacinei veiklai. Pradėta restauruoti ir Kaišiadorių rajone, Žiežmariuose, esanti medinė sinagoga.

Alytaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video