Top Baneris

Antakalnio gyventojams – atnaujinta viešoji erdvė

2016 liepos 15 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės Antakalnio rajone atsirado naujas traukos taškas – žalioji erdvė su analogų mieste neturinčiu daugiafunkciu suoliukų–skulptūrų parku. Šalia didžiausio viešojo Antakalnio tako prie V. Žalakevičiaus gatvės įsikūrusiam parkui žinomi Lietuvos skulptoriai sukūrė suoliukus–skulptūras, kuriuos atrinkti padėjo vyriausiasis „Antakalnio terasų“ architektas Algirdas Kaušpėdas. Tai privačių rėmėjų dovana Vilniui – šia savivaldybės iniciatyva siekiama paskatinti asmenis, įmones ar organizacijas prisidėti kartu gražinant Vilnių.

„Žaliosios erdvės ne tik puošia, bet ir papildo miestą, padeda suburti žmones, skatina bendruomeniškumą, o šiuo atveju ir prisideda prie kultūros bei savo šalies žinomiausių menininkų pažinimo. Džiaugiamės galėdami kurti tokias erdves ir visuomet palankiai žiūrime į verslo norą prisidėti prie visuomenės gerovės kūrimo“, – sako savivaldybės Miesto estetikos skyriaus vedėja, architektė Vaiva Deveikienė.

Parko vieta parinkta, atsižvelgiant į gyventojų srautus ir jų poreikius: siekta, kad jame būtų galima leisti tiek aktyvų laisvalaikį, tiek ramiai pasėdėti žaliojoje erdvėje. Parką puošiančios skulptūros atrinktos iš daugiau nei 20 unikalių skulptorių pasiūlymų, iš kurių pasirinkti Ryto Jono Balevičiaus, Kęstučio Musteikio, Dalios Matulaitės, Arvydo Ališankos, Kazio Venclovos ir Mindaugo Junčio projektai.

suoliuku_aleja_3Suoliukų–skulptūrų parkas – nauja vieša erdvė Antakalnio bendruomenei bei visiems Vilniaus gyventojams, skirta tiek aktyviam laisvalaikiui praleisti, tiek ramiai pasisėdėti meno apsuptyje. Pasak A. Kaušpėdo, šis projektas yra puikus praktinis pavyzdys, kai NT plėtotojas, bendradarbiaudamas su miesto savivaldybe, sukuria miestiečiams vertingą erdvę.

„Visas suoliukų–skulptūrų parko idėjos įgyvendinimo procesas vyko gana konstruktyviai: skulptorių bendruomenė pasiūlė didelę darbų įvairovę, tad tikrai buvo iš ko rinktis. Mūsų tikslas buvo sukurti vilniečiams galimybę susipažinti su kuo daugiau skulptorių, todėl atrinkti skirtingi autoriai. Žinoma, stengėmės visas skulptūras integruoti taip, kad jos geriausiai atsiskleistų ir sudarytų bendrą kompoziciją, kurią galima suvokti kaip vieną suoliukų-skulptūrų alėją mieste“, – teigė A. Kaušpėdas.

Žinomus menininkus projektui subūrė nekilnojamojo turto bendrovė „MG Valda“, bendradarbiaudama su Vilniaus miesto savivaldybe. „Norime kurti miestą, kuriame gera būti, todėl siekėme pristatyti erdvę, kuri bendruomenei suteiktų galimybę ne tik atsipalaiduoti, taip pat atliktų kultūrinę paskirtį – plėstų akiratį meno srityje“, – „MG Valdos“ komunikacijos vadovas Simonas Lyvas.

Projekto „Dovana Vilniui“ pradžia buvo 2002 metai, kai miestui įteiktos pirmosios dovanos. Per šiuos metus miestas gavo jau daugiau kaip 100 tūkst. eurų vertės dovanų: įrengtų sporto aikštelių, suoliukų, šiukšliadėžių, inkilų, bibliotekėlių, želdinių ir kt.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video