Top Baneris

Anglies pluošto inovacijos transformuoja šiuolaikinių pastatų konstrukcijas

2021 gegužės 28 d.
uab sika anglies pluostas statyba
Anglies puošto juostos ypač lengvos ir patogiai montuojamos.
Pasidalykite straipsniu

Kokybiškas pastato laikančiųjų konstrukcijų stiprinimas – svarbus ir didelis iššūkis konstruktoriams ir inžinieriams. Šiuolaikinės technologijos ir jų spartus vystymasis padeda užtikrinti gyvenamųjų ir komercinių pastatų, tiltų ir kitų inžinerinių statinių eksploatavimo laiką ir atveria neregėtų galimybių pastato konstrukcijos stiprinimui. Modernioje pramonėje plačiai pritaikomos iš anglies pluošto pagamintos medžiagos leidžia kurti tvarius ir ilgaamžius statinius.

Šveicarų gamintojas „SIKA“ vienas pirmųjų pasaulyje sukūrė laikančiosioms konstrukcijoms stiprinti skirtus gaminius iš anglies pluošto. Anglies pluošto sistemos skirtos sustiprinti betono, mūro, plieno pluoštu armuotoms konstrukcijoms ir sustiprinti jų laikančiajai galiai. Gamintojas siūlo du pagrindinius sprendimus: „Sika® CarboDur®“ ir „SikaWrap®“.

sika anglies pluostas

Anglies pluošto juostos „Sika® CarboDur®“

„Sika® CarboDur®“ yra itin efektyvi konstrukcijų stiprinimo sistema, kurią sudaro „Sika® CarboDur®“ anglies pluoštu armuoto polimerinio (CFRP) laminato juostos ir speciali epoksidinė derva „Sikadur®-30“ arba „Sikadur®-30 LP“. Armuotos polimerinio anglies pluošto juostos epoksidiniais klijais klijuojamos ant konstrukcijos kaip armatūra. Šios juostos skirtos betoninėms, mūro ir medinėms konstrukcijoms sustiprinti. Gamintojas siūlo skirtingų pločių juostas nuo 50 iki 150 mm.

Epoksidinė derva „Sikadur®-30“ naudojama polimerinio laminato juostoms klijuoti esant įprastai temperatūrai nuo +8 iki +35 °C, o „Sikadur®-30 LP“ – esant aukštai temperatūrai nuo +25 iki +55 °C. Žemesnėje ir minusinėje temperatūroje papildomai reikia naudoti specialią technologiją „CarboHeater®“.

„Sika® CarboDur®“ galima naudoti keliais sluoksniais, klijuojant kompresavimo medžiagą ant pastato konstrukcijos. Šis anglies pluoštas stipresnis už plieną, išsiskiria dideliu stipriu, galia, ilgaamžiškumu ir dideliu atsparumu tempiant. Dėl itin mažo svorio anglies pluošto juostos lengvai integruojamos bet kurioje statinio laikančiosios konstrukcijos dalyje ir tam, skirtingai nei armuojant įtemptais plieno lynais, nereikia papildomų žmogiškųjų išteklių komandos, kranų ar kitų susijusių išteklių.

sika anglies pluostas 4
„SikaWrap®“ atveria plačias technologines galimybes.

Anglies pluošto audinys „SikaWrap®“

„SikaWrap®“ – anglies pluošto klijuojamųjų kilimėlių (demblių) sistema, skirta statinių konstrukcijoms sustiprinti ir laikančiajai galiai padidinti. Sistemą sudaro audinio tekstūrą primenantis kilimėlis ir speciali įvairių rūšių epoksidinė derva.

Anglies pluošto kilimėlių asortimente – įvairiose konstrukcijose plačiai pritaikomi tipai. Konstrukcijoms stiprinti naudojami pluoštai yra skirtingo svorio (nuo 150 iki 430 g/m2) ir pločio (100, 300, 600 mm).

„SikaWrap®“ pluoštai išsiskiria savo struktūra, forma ir ypatingu lankstumu, juos galima klijuoti tarytum audinį ant apvalios formos laikančiųjų sijų – stulpų, kolonų, mūrinių ir kitų konstrukcijų. Šį pluoštą gamintojas rekomenduoja klijuoti tose vietose, kur neįmanoma pritaikyti įtemptų „Sikadur®“ juostų.

uab sika anglies pluostas

Instaliacija žemoje temperatūroje – „CarboHeater®“

Standartiškai „CarboDur®“ konstrukcijų stiprinimo juostoms skirta epoksidinė derva skirta naudoti ne žemesnėje nei +8 °C temperatūroje. Gamintojas, įvertinęs visas rizikas ir praktinę perspektyvą, sukūrė papildomą technologiją, leidžiančią klijuoti anglies pluoštą ir esant itin šaltoms klimato sąlygoms, žiemą. Sukurta speciali technologija „CarboHeater®“, veikianti tarsi šildymo elementas, ji sušildo įtemptą anglies pluoštą, todėl jį galima klijuoti prie laikančiosios konstrukcijos epoksidiniais klijais.

Patentuota technologija „CarboStress®“

Patentuotos „CarboStress®“ įtempto polimerinio laminato juostos atveria papildomų stiprinimo galimybių. Nuo šiol anglies pluoštas dar atsparesnis drėgmei, temperatūrų pokyčiams, lenkimui, smūgiams ir kitiems veiksniams, todėl leidžia kokybiškai ir tvariai sustiprinti įtrūkusias sijas ar kitus konstrukcinius elementus.

Patirtis ir profesionalumas

Aukštos klasės savybėmis išsiskiriantys anglies pluošto gaminiai – anglies pluošto klijuojamieji kilimėliai, polimerinio laminato juostos – skirti naudoti tuomet, kai pažeidžiami konstrukciniai elementai, jeigu reikia padidinti jų keliamąją galią, patikimumą ir ilgaamžiškumą ar perstatant laikančiąsias konstrukcijas renovacijos metu. Be to, anglies pluoštas kartais tampa puikia alternatyva siekiant ištaisyti įvairius statybinius defektus ir sumažinti galimus rizikos veiksnius. Paprastai transportuojamas, patogiai montuojamas, įvairios temperatūros sąlygomis lengvai naudojamas pluoštas ilgainiui tapo plačiai pripažįstamu ir populiariu pasirinkimu tarp statybų industrijos specialistų.

„SIKA“ – viena seniausių Europoje, statybų pramonei skirtų medžiagų gamintojų. Itin plačiame įmonės asortimente gaminiai nuo medžiagų, naudojamų laikančiosioms konstrukcijoms stiprinti, sandarinimui, klijavimui, iki specialių komponentų pramoninėms grindims, stogams, betonui, cementui, hidroizoliacinėms sistemoms. Bendrovės tikslas yra padėti optimizuoti statinių konstrukcijas ir maksimaliai praplėsti jų galimą eksploatavimo laiką.

Lietuvoje įmonės filialas įsikūrė 1995 m. ir efektyviai prisideda prie patikimų, novatoriškų, tvarių ir ilgalaikių sprendimų šalies statybos, statybos ir gamybos pramonėje. „SIKA“ anglies pluošto tvirtinimo sistemos sustiprino laikančiąsias konstrukcijas įvairiuose kultūros paveldo objektuose: Biržų pilyje, Sapiegų rūmuose. Taip pat anglies puoštu armuotos Vilniaus Televizijos bokšto, prekybos ir pramogų centro „Ozas“ ir daugybės kitų pastatų konstrukcijos. Profesionalumas ir aukščiausia gaminių kokybė įmonei padėjo pelnyti statybų ir nekilnojamojo turto dalyvių pasitikėjimą.

uab sika


PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video