Top Baneris

Ambicingiausias projektas Tauragės istorijoje: ieško arenos statytojų (2)

2021 lapkričio 18 d.
taurages arena synergy solutions
„Synergy Soliutions“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Siekiant didinti laisvalaikio ir kultūros paslaugų prieinamumą, Tauragėje bus statomas multifunkcinis sporto ir kultūros centras – paskelbtas centro statybos tarptautinių viešųjų pirkimų konkursas.

Būsimas daugiafunkcis centras savo plotu turėtų siekti beveik 7947 kv. m, o inžineriniais sprendimais būtų tinkamas sporto ir kultūrinėms veikloms organizuoti.

Arenoje numatyta įrengti dvi daugiafunkces aikšteles, treniruoklių ir aerobikos sales, bėgimo takus, smėlio tinklinio salę su trimis aikštelėmis, modernias sanitarines patalpas bei įkurdinti lankytojams skirtą kavinę. Centras taip pat leistų organizuoti kur kas didesnius koncertus ar kultūrinius renginius. Skaičiuojama, kad arenoje bus 1500 sėdimų vietų, o didesnių renginių metu sutilpti galės apie 2500 žmonių.

Šiuolaikinių laisvalaikio, kultūros, sporto ir neformalaus užimtumo erdvių kūrimas – vienas iš pagrindinių Tauragės prioritetų. Tikimasi, kad naujas modernus pastatas sudarys sąlygas didėti gyventojų užimtumui, šviesti visuomenę ir formuoti teigiamą požiūrį į sveiką gyvenseną, sportą, prasmingas pramogas.

Didžiausio per nepriklausomos Lietuvos istoriją Tauragės rajono savivaldybės projekto įgyvendinimas prasidėjo dar 2016 metais. 

„Atlikta sporto bazių užimtumo analizė, paruošta galimybių studija, kartu su visais tauragiškiais ir architektūros studentais diskutuota, kas reikalinga Tauragės gyventojams ir mokiniams, daug valandų praleista kalbant su projektuotojais, siekiant paruošti funkcionalų, efektyviai veikiantį ir šiuolaikines technologijas naudojantį techninį pastato projektą, vėliau beveik 2 metus dirbo projektuotojai ir inžinieriai, kad piešiniai ant lapo virstų technine dokumentacija, kurią įvertino nepriklausomi ekspertai ir buvo išduotas statybos leidimas“, – apie projekto eigą kalbėjo Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas. 

Prie projekto įgyvendinimo Tauragės rajono savivaldybė įsipareigojo prisidėti 35 proc. šio projekto vertės, valstybė – 65 proc. Pinigai bus paskirstomi per visą statybų laikotarpį (3-4 metus).

„Žinoma, per 5 metus vyko daug įvairių preliminarių skaičiavimų, kiek tai gali kainuoti, o šiemet tiek darbų tiek medžiagų kainai išaugus mažiausiai 30%, finansavimo tema tapo dar sudėtingesnė ir sunkiai prognozuojama. Jeigu dar 2019 m. preliminariai skaičiuota, kad toks objektas gali kainuoti apie 9 mln. Eur, tai šiandien visi suprantame, kad nuo to laiko pasaulis apsivertė aukštyn kojomis, kaina ženkliai pasikeitusi.

Tačiau tai negali būti priežastis atsisakyti tokio svarbaus projekto vykdymo, nes kaip rodo kitų panašaus dydžio projektų patirtis – kas tvirtai apsisprendę, projektą tikrai užbaigs sėkmingai“, – teigė D. Kaminskas.

Arenos projektavimo darbus atliko bendrovė „Synergy Soliutions“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • nuomonė

    2021-11-25, 12:33  

    Manau,kad pagal Lietuvos teisės aktų reikalavimus po architektūros kūrinių atvaizdais turėtų būti nurodyti jų autorių architektų vardai ir pavardės.

  • helix

    2021-11-18, 11:21  

    Panašių objektų stogai turėtų būti užpildyti saulės baterijomis.

Rekomenduojami video