Top Baneris

Alytus atvykstančius pasitiks naujais miesto vartais

2020 rugpjūčio 17 d.
117724846 1804677103018169 8501280706474986159 o
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Finišo tiesiojoje – miesto vartai, pasitiksiantys atvažiuojančius į Alytų ir palydėsiantys iš jo išvažiuojančius. Idėja, apie kurią daug metų kalbėta, kuriai prieš metus pritarė patys gyventojai, pagaliau įgavo aiškius ir apibrėžtus kontūrus. 

Suprojektuoti unikalius ir šviečiančius miesto vartus – nemenkas iššūkis ir konstruktoriams, ir gamintojams. Praėjusį penktadienį Alytaus miesto savivaldybėje kartu su vadovais aptarti „Alytus-Myliu“ miesto vartų projektiniai sprendiniai, tolesni darbai bei procedūros.

Vartų idėjos esmė – dzūkų „Roželės“ fragmentai, sudarantys Alytaus mieto vartų pagrindą, tarytum simbolį, ant kurio laikosi užrašas „Alytus“. Miestas myli kiekvieną, laukia sugrįžtančio ir pasitinka svečius. Miesto vartai bus įrengti trijuose įvažiavimuose į miestą Naujojoje g. (nuo Kauno pusės), Santaikos g. (nuo Simno-Seirijų žiedo) ir Ulonų g. (nuo Vilniaus pusės). „Alytus-Myliu“ ženklas bus dvipusis, įvažiuojat į miestą jus pasitiks užrašas „Alytus tave myli“, o išvažiuojant iš miesto galėsite perskaityti „Myliu tave“.

Kad šis projektas pavyktų, didelį dėmesį jo įgyvendinimui nuolat skiria „Alytus-Myliu“ ženklo autoriai, bendradarbiaudami su bendrovės „Kubinis metras“ architektu Mariumi Bliuju. Šis projektas yra Alytiškių iniciatyvų pernai metų nugalėtojas.

Konkursą įrengti trejus miesto vartus laimėjo bendrovė „Šmikis“. Šiuos darbus  įmonė turi atlikti iki metų pabaigos. Jie kainuos 144 tūkst. eurų.

„Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje svarbiausias naujienas sužinokite pirmieji:Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video