Top Baneris

Alytuje statys išskirtinę uolienų perdirbimo gamyklą

2021 rugpjūčio 6 d.
Andrius Stasiukynas alytaus pramones parkas
Alytaus pramonės parkas (Asociatyvi nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Alytuje daugėja investuotojų į naują pramoninėje teritorijoje atsirasiančią mineralinių uolienų perdirbimo gamyklą MS LT01 ketinama investuoti daugiau nei 30 mln. Eur. Planuojama, kad gamykloje darbus pradės 70 žmonių, kurių, veiklai įsibėgėjus, skaičius gali didėti net iki 400.

Išskirtinės technologijos

Mineralinių uolienų perdirbimo gamykla „MS LT01“ bus išskirtinė ne tik Lietuvoje – tai viena iš pirmųjų įmonių Europoje, kuri dirbs pagal atliekų nepaliekančią technologiją.

Tarptautinių mokslininkų komandos sukurta išskirtinė technologija užtikrins saugų uolienų perdirbimą, o proceso metu bus išgaunamas magnio sulfatas, kuris medicinoje dar žinomas kaip karčioji druska.

Tai plačiai žinomas ir nekenksmingas cheminis junginys, kuris dėl pagrindinių makroelementų – magnio ir sieros – itin vertinamas. Šios medžiagos naudojamos tiek maisto ir vaistų pramonėje, tiek ir dirvą gerinančių žemės ūkio priedų gamyboje.

„Anksčiau įmonės veikla klaidingai buvo siejama su chemijos pramone ir čia naudojamomis pavojingomis žaliavomis bei medžiagomis. Bet tai nėra tikslu ‒ įmonė perdirbs nei aplinkai, nei žmonėms nepavojingas mineralines uolienas. Taip, cheminės medžiagos bus naudojamos gamybos procese, kaip tai daroma ir daugelyje kitų pramonės sričių, tačiau jos būtinos užtikrinant tinkamą medžiagų perdirbimą ir saugią gamybą.

Aplinkos tausojimas – vienas esminių mūsų veiklos principų, todėl vieni pirmųjų Lietuvoje ir Baltijos šalyse naudosime beatliekį gamybos procesą. Kurdami „MS LT01“ technologinį procesą, siekėme kuo tvariau naudoti išteklius. Mūsų sukurtoje technologijoje bus pakartotinai naudojamos visos žaliavos, jos vėl ir vėl bus įtraukiamos į technologinį ciklą, kurio galutinis rezultatas – medžiagos, skirtos maisto ir medicinos pramonei“, ‒ sako „MS LT01“ vadovas prof. dr. Andrius Stasiukynas.

Įmonės vadovas patikina, jog gamyklai rūpi ne tik minimalizuoti poveikį aplinkai gamybos procesuose, bet ir užtikrinti ekonominį tvarumą bei socialinę atsakomybę.

Investicijos į mokslą ir žinias

„Bendradarbiaudami su mokslininkais ir kartu kurdami saugią mineralinės uolienos perdirbimo technologiją, įsitikinome kokią naudą gali atnešti mokslas. Todėl norime padėti švietimo sistemai, prisidėdami prie jaunųjų alytiškių ugdymo.

Fizika, chemija ir matematika gali tapti smagiu bei suprantamu mokslu, todėl Alytaus ugdymo įstaigose bus atnaujinti kabinetai, aprūpintos  klases modernia įranga“, ‒ apie norą padėti švietimo sistemai, nukentėjusiai nuo pandemijos, pasakoja „MS LT01“ vadovas prof. dr. Andrius Stasiukynas.

Iš Alytaus kilęs įmonės vadovas teigia, jog investicijos numatomos ir į jų būsimus darbuotojus. Alytaus pramonės zonoje įsikursianti įmonė ne tik sukurs papildomas darbo vietas, bet ir užtikrins konkurencingą atlyginimą, investuos į nuolatinį kompetencijų tobulinimą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video