Top Baneris

Alytiškiai kviečiami teikti siūlymus būsimam pėsčiųjų ir dviratininkų tilto pandusui

2016 birželio 16 d.
Alytaus savivaldybės nuotr.
Alytaus savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šalia Alytaus pėsčiųjų ir dviratininkų tilto ketinama įrengti pėsčiųjų ir dviratininkų pandusą, pritaikytą ir neįgaliųjų poreikiams. Alytaus miesto savivaldybė parengė dvi planuojamo panduso vizualizacijas ir kviečia gyventojus susipažinti su jomis bei teikti savo pasiūlymus ir pastabas.

Šiuo metu įgyvendinamas Alytaus piliakalnio ir jo prieigų pritaikymo rekreacijai projektas, kuriame numatyti aplinkos sutvarkymo, privažiavimo kelio, poilsio aikštelių, dviračių, pėsčiųjų takų, apšvietimo iki Studentų skvero įrengimo darbai. Projekto dalis – surasti racionaliausią sprendimą, kaip gyventojai galėtų patogiai pasiekti tiltą Pirmojo Alytaus pusėje.

„Šiuo metu svarstomi du naujausi pasiūlymai bei jų įrengimo galimybės. Techniniame projekte buvo suplanuotas funikulierius, vėliau buvo svarstoma ir vertikalaus lifto galimybė, tačiau atsižvelgus į gyventojų pastebėjimus, šlaito būklę ir siekiant kuo racionaliau naudoti miesto lėšas pastarųjų variantų atsisakyta“, – sakė Alytaus miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Mykolas Rinkevičius.

Savo pasiūlymus jau pateikė Alytaus miesto neįgaliųjų atstovai. Pasak Alytaus neįgaliųjų reikalų komisijos narės Kristinos Dūdonytės, neįgaliesiems priimtinesnis mažiau stataus panduso variantas, taip pat vietomis reikėtų įrengti turėklus, poilsio saleles.

Artimiausiu metu Alytaus piliakalnio ir jo prieigų pritaikymo rekreacijai projekto rengėjai planuoja kreiptis į Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Geotechnikos katedrą, kad jos specialistai įvertintų šlaito stabilumą ir planuojamo tako įrengimo galimybes. Įvertinus ir apsvarsčius visus specialistų, projektuotojų ir gyventojų pasiūlymus bei sulaukus atsakymo iš Geotechnikos katedros, bus parengtas galutinis tako į Alytaus pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą variantas.

Siūlymus gyventojai gali teikti el. paštu: mykolas.rinkevicius@alytus.lt

pandusas alytus 1

Pėsčiųjų pandusas (1 variantas)

pandusas alytus 2

Pėsčiųjų pandusas (2 variantas)

Alytaus savivaldybės inf.

Taip pat skaitykite: Alytaus pėsčiųjų ir dviračių tiltas – Lietuvos rekordų sąraše

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video