Top Baneris

Aleksoto aerodrome baigta pakilimo tako rekonstrukcija

2017 birželio 9 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Po daugiau kaip mėnesį trukusios pertraukos virš Aleksoto vėl kyla lėktuvai. S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome baigti kilimo–tūpimo tako remonto darbai, o nuo birželio pradžios atnaujinti skrydžiai. Džiaugdamiesi ilgai laukta rekonstrukcija, aviatoriai tiki, jog tai yra pradžia dideliems ateities pokyčiams.

1130 m ilgio ir 50 m pločio kilimo–tūpimo tako danga nebuvo renovuota daugiau kaip tris dešimtmečius. Sezono metu kasdien čia kyla ir leidžiasi po kelis šimtus lėktuvų.

Viliamasi, jog atnaujintas pakilimo takas pasitarnaus pritraukiant didesnius aviaturistų srautus iš viso pasaulio. Dėl to čia planuojama įkurti aviakempingą, modernų kuro sandėlį bei pakilimo tako apšvietimą.

Aleksoto aerodromas taps geriausiu bendrosios aviacijos aerodromu Lietuvoje ir vienu moderniausių Baltijos šalyse, galėsiančiu priimti turistus iš svetur. 2B kategorijos, kitaip dar vadinamame verslo klasės, aerodrome galės leistis ir kilti nuo vienviečio lėktuvėlio iki 20 vietų orlaivio.

Netoliese bus įkurta Broniaus Oškinio vardo vaikų aviacijos mokykla. Ketinama daugiau dėmesio skirti socialiniams projektams, švietėjiškoms veikloms. Greta numatyta įrengti parašiutinio nusileidimo zoną.

Prieš 102 metus įkurtas S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas laikomas seniausiu Lietuvoje ir vienu seniausių visoje Europoje. Jis pelnytai vadinamas istoriniu tarpukario Lietuvos aviacijos simboliu, o neseniai buvo įtrauktas į Europos įdomiausių atskristi aerodromų sąrašą. Siekdami pademonstruoti atgyjantį ir besikeičiantį S. Dariaus ir S. Girėno aerodromą kolegoms iš svetur, aviatoriai planuoja surengti tarptautinį AN-2 lėktuvų sąskrydį.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video