Top Baneris

Akustinis komfortas: prabanga ar būtinybė?

2019 balandžio 9 d.
Akustinis komfortas, Aleksandras Jagniatinskis, Marius Mickaitis
Pasidalykite straipsniu

Viena esminių komforto patalpose sąlygų – sveikas mikroklimatas. Žmogui tinkamiausias aplinkos darbe ar namuose sąlygas lemia tokie pagrindiniai veiksniai kaip oro temperatūra, oro kaita, oro švara ir oro drėgmė. Tačiau, norint jaustis dar geriau, būtina pasirūpinti akustiniu komfortu bei apšvietimu, atitinkančiu žmogaus bioritmą.

Akustinis komfortas priskiriamas prie esminių reikalavimų ir yra laikomas vienu svarbiausių šiuolaikinio ir tvaraus pastato atributų. Šiuo metu dar nėra galimybės vienu rodikliu apibūdinti akustinį komfortą. Lietuvoje galiojanti pastatų apsaugos nuo triukšmo klasifikavimo sistema tinka reglamentuoti sveikatai priimtino triukšmo lygius bei aidėjimo trukmę tvariuose pastatuose.

Pranešimo „Akustinis komfortas visuomeniniuose pastatuose“ metu bus pristatyti visuomeninių pastatų akustinio komforto lygį užtikrinantys rodikliai ir jų sąsajos, pateikti gerosios praktikos pavyzdžiai.

Apie tai pasisakys Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VGTU) atstovaujantys pranešėjai – Termoizoliacinių medžiagų ir akustikos laboratorijos mokslininkas dr. Aleksandras Jagniatinskis ir Gelžbetoninių konstrukcijų ir geotechnikos katedros doc. dr. Marius Mickaitis.

Portalo SA.lt organizuojamas seminaras „Sveikame pastate – sveikas žmogus“ vyks š. m. balandžio 18 d. „Technopolis Alfa“ salėje MAIRONIS (Gerulaičio g. 1, Vilnius)Renginio pradžia – 9:30 val. Dalyvavimas NEMOKAMAS.

Pranešimus taip pat skaitys:

• VGTU Urbanistikos katedros prof. dr. Gintaras Stauskis – „Komforto kriterijai Lietuvos pastatų tvarumo vertinimo sistemoje“.

• „Biownlight“ verslo vystymo vadybininkė Eglė Mikštavičienė – „Į žmogų orientuota ateities šviesa – Biownlight“.

Šviesa yra vienas didžiausių mūsų gyvenimo būdą ir biologinius ciklus lemiančių veiksnių. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad žmogus geriausiai jaučiasi būdamas natūralioje dienos šviesoje. Tačiau dabar gyvenimo tempas toks intensyvus, kad didžiąją laiko dalį esame priversti praleisti patalpose, nenatūralioje ir visą dieną vienodoje šviesoje, o tai neigiamai veikia mūsų nuotaiką, darbingumą.

• „IMI Hydronic Engineering“ direktorius Antanas Valančius – „Vandeninių šildymo ir vėsinimo sistemų balansavimo svarba šiuolaikiniuose pastatuose ir renovacijose. AFC („Automatic Flow Control“) technologija“.

Geras patalpų mikroklimatas ir komfortas, berods, yra savaime suprantami dalykasi. Jų mes tikimės naujuose pastatuose, siekiame modernizuodami senus pastatus. Tačiau pažvelkime į tai specialisto akimis. Kodėl vienuose pastatuose būti gera, o iš kitų norisi kuo greičiau pabėgti? Kaip užtikrinama stabili ir komfortiška temperatūra? Kokie būtini sprendiniai srautams ir procesams suvaldyti? Kaip tai buvo daroma ankščiau, o kaip dabar – išmaniųjų technologijų amžiuje? AFC („Automatic Flow Control“) technologija: ateitis ar jau kasdienybė?

Seminarų cikle „Inovatyvūs sprendimai tvariems pastatams“ aktyviai dalyvauti kviečiami projektuotojai, inžinieriai, architektai, NT vystytojai ir kiti tvarių pastatų plėtros entuziastai.

Organizatorius

sa lt logo 2

Partneris

lzpt logo 2


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video