Top Baneris

Akumuliacinė krosnis – ne tik židinio jaukumas, bet ir puiki šildymo alternatyva

2023 liepos 6 d.
Calor Rondo nunnauuni galleria
„NunnaUuni Rondo“ krosnis
Pasidalykite straipsniu

Akumuliacinės krosnys ypač aktualios tapo šoktelėjus elektros ir dujų kainoms ir kilus nerimui dėl energetikos sistemos stabilumo. Šis gana naujas produktas jau sulaukė labai daug palankių vertinimų. 

A++ namas ir krosnis

Į klausimą, ar tinka A++ namui krosnis, bendrovės „Tolvita“ pardavimų vadovas Vytautas Misiūnas atsakė: „Kas įsirengė mūsų atstovaujamo gamintojo „NunnaUuni“ krosnis, daug laimėjo ne tik ištikus energetikos krizei. Privalumai aiškiai matosi ir dabar, dėl to, kad tai vienas geriausių pavyzdžių, kaip moderniausios statybos technologijos dera su didelę šiluminę akumuliacinę talpą turinčiu gaminiu. „NunnaUuni“ krosnyje, sukūrenus 5–6 kg medienos, galima gauti iki 75–79 kW energijos, kuri šilumą skleidžia labai ilgai. Jei nustojus kūrenti židinys ar krosnelė ataušta per valandą (su akumuliaciniais priedais per 3–4 valandas), tai akumuliacinė krosnis savo šilumą išlaiko dvi paras. 

Jei namie dingo elektra arba yra noras šildytis taupiau (pavyzdžiui, kai esant dideliems šalčiams šilumos siurblys reikalauja daug elektros energijos arba dujų kaina vis dar kosminė), pakūrenus tokią krosnį 4–6 valandas, šilumą ji skleidžia iki 2,5 paros. Be to, įvairaus dydžio, dizaino, galios 1,5–2,5 t sveriančiose krosnyse gali būti įrengta ir orkaitė. „Šių krosnių koncepcijos esmė ta, kad jos sukaupia energiją ir pamažu ją atiduoda. Tai puikiai dera su A++ ar pasyvaus namo filosofija, juolab kad kūrenimui naudojamas atsinaujinantis energijos šaltinis – mediena: ji neteršia aplinkos, CO2 emisija minimali, mažesnė už miške pūvančios medienos. Krosnių išorė neįkaista daugiau nei 75 °C, o tai reiškia, kad ji nesvilina oro, dulkių ir spinduliuoja labai malonią, į visas puses nuo krosnies tolygiai sklindančią šilumą. Žmonės, pasistatę tokią krosnį, paprastai sako nebenorintys jokio kito šildymo“, – akumuliacinių krosnių pranašumus atskleidžia V. Misiūnas.

Alternatyva per energetikos krizę 

„Pagal skandinavų šalių reglamentus, negalėtum priduoti naujo namo, jei neturėtum alternatyvaus, nuo elektros tiekimo nepriklausomo šildymo įrenginio. Nesvarbu, koks pagrindinis šildymo šaltinis: dujinis katilas, šilumos siurblys, bet jei dingsta elektra, jis tiesiog nebeveikia. O kai turi akumuliacinę krosnį, įdėjai malkų, užkūrei ir namuose šilta. Vokietijoje šios krosnys labai paklausios tapo praėjusiais metais, kai gyventojai buvo informuoti ruoštis energetikos krizei, nes dujos ne tik labai brangs, bet jų gali ir trūkti, o tai reiškia ir elektros tiekimo sutrikimus“, – pasakoja V. Misiūnas. 

Akumuliacinės „NunnaUuni“ krosnys puikiai dera su dujiniu šildymu, šilumos siurbliais, nes, kūrenant krosnelę, pagrindinė šildymo sistema gali dirbti minimaliu režimu, o išsikvėpus krosniai ji pradeda dirbti didesne galia. Viskas veikia puikioje simbiozėje. „NunnaUuni“ krosnyse gali būti integruojami šilumokaičiai, kurie veikia prijungti prie saulės elektrinės, tad kai dieną saulės energija įšildo krosnį, ji visą naktį būna šilta. 

Šiais laikais židinys labiau skirtas jaukumui, momentinei šilumai, įrengiant židinį galima sukurti unikalų jo dizainą, jo pakura didesnė, bet jei kalbame apie šildymo funkciją, akumuliacinė krosnis yra geresnis pasirinkimas. 

PARTNERIO TURINYS

NunnaUuni Vertical 4color edit

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video