Top Baneris

Lietas akrilinis akmuo HI-MACS® – neribotiems sprendimams

2019 balandžio 1 d.
lietas akmuo, HI-MACS®
„Zaryadye“ koncertų salė Maskvoje.

Pasaulyje pripažinto gamintojo „LG Hausys“ produktas „HI-MACS® Solid Surface“ medžiaga – dirbtinis, akrilinis arba lietas akmuo (angl. „Solid Surface“) – pagaliau bus lengvai įsigyjama Lietuvoje. 2017 metais tarptautinė kompanija atidarė biurą Vilniuje, atsakingą už pardavimus ir platinimą Baltijos šalyse, palengvinant medžiagos įsigijimą geriausiomis sąlygomis ir užtikrinant itin kokybišką aptarnavimą. „HI-MACS® Solid Surface“ medžiaga Baltijos šalių gamintojams daug metų yra puikiai žinoma ir vertinama, visų pirma, dėl išskirtinės kokybės.

Pritaikymo būdų – apstu

2018 metais HI-MACS® kartu su šios medžiagos apdirbimo įmonėmis „Gforma“, „Morena Solid“, „Era Moderna“, „Acrylic Stone LT“, „Akrilana“, „Modernstone“ sudalyvavo parodoje „Baldai. Interjeras. Dizainas 2018.“ O prie interjero ir ekspozicijos baldų kūrimo prisidėjo HI-MACS® parodos ambasadoriai – „BArchitects“ architektai Kastytis Bieliauskas ir Eugenijus Byčenkovas.

  • Lietas akrilinis akmuo HI-MACS®

 

Tvirtumu, ilgaamžiškumu, universalumu pasižymintis HI-MACS® lietas akmuo jau įvertintas ir interjero projektuotojų, ir architektų, įgyvendinusių novatoriškiausius sumanymus, yra itin dažnai naudojamas įvairiuose komerciniuose ir privačiuose projektuose.

Kompanijos „LG Hausys“ „HI-MACS® Solid Surface“ produktai pasaulyje yra itin vertinami bei žinomi kaip aukščiausios kokybės apdailos medžiaga, kurios geriausias savybes užtikrina „LG Hausys“ gamykloje naudojamos naujausios ir inovatyviausios technologijos, į kurias nuolat investuojama. Pabrėždama savo išskirtinumą HI-MACS® klientams prisistato „Because Quality Wins“ logotipu ir deklaruoja, kad HI-MACS® skirta tiems, kas vertinta ypatingą kokybę ir gerą dizainą – juolab kad puikiam dizainui itin svarbios aukščiausios kokybės medžiagos (angl. „because great design need the best material“).

HI-MACS® dirbtinį akmenį sudaro natūralaus akmens dalelės (granitas, akmens dulkės, kvarcas ir pan.) bei kitos sudėtinės dalys. Šis „Solid Surface“ akmuo (lietas akmuo) – lengvai prižiūrimas, tvirtas, ilgaamžiškas, todėl ypač tinkamas individualiuose ir visuomeninės paskirties objektuose.

HI-MACS® asortimentas pasižymi išskirtiniu spalvų pasirinkimu, prie kurio prisidėjo žymūs dizaineriai Karim Rashid, Marcel Wanders, paletė vis papildoma ir atnaujinama.

Lietas akmuo HI-MACS® – ilgaamžė medžiaga, įvertinta daugybe sertifikatų, patvirtinančių atsparumą ugniai, aukščiausių higienos reikalavimų atitikimą, išpildytus maksimaliai galimus techninius parametrus. Jis puikiai tinkamas tose vietose, kur saugumas yra svarbiausias kriterijus.

Dėl atsparumo nešvarumams, bakterijoms, virusams ir daugybei chemikalų HI-MACS® puikiai tinka ligoninėms, medicinos įstaigoms ar laboratorijoms bei kitoms gausiai lankomoms visuomeninėms patalpoms. Dėl neakytojo paviršiaus HI-MACS® dažnai pritaikomas patalpose, kuriose susidaro drėgmė, pavyzdžiui, vonios kambaryje.

HI-MACS® yra beveik toks pat tvirtas kaip akmuo, jis nesunkiai apdorojamas pasitelkus įprastus medžio apdirbimo įrankius. Vientisa medžiaga gali būti pjaustoma, lenkiama arba gręžiama, tokiu būdu išgaunant moderniausias formas. HI-MACS® plokštėmis galima dengti didelius plotus be sujungimų ar briaunų bei gaminti praustuvus.

„LG Hausys“ rinkoje yra pristatęs „HI-MACS® Ultra-Thermoforming“ – novatorišką formulę, pasižyminčią 30 proc. geresnėmis termoplastinėmis savybėmis. Ji perkelia HI-MACS® medžiagos galimybių ribas į visiškai naują lygį ir yra didžiausia inovacija „Solid Surface“ istorijoje, nuo jos sukūrimo.

Dėl naujoviškos formulės galimos dramatiškos formos atveria visiškai naują dizaino dimensiją. Naujas produktas yra lankstesnis dėl termoformavimo proceso, leidžiančio projektuotojams sukurti įspūdingiausias kreives ir organiškus dizainus.

HI-MACS® Structura® skiriasi tuo, kad ji turi tekstūruotą paviršių, kuriam galima pritaikyti beveik bet kokį modelį, taip suteikiant galimybę dizaineriams ir architektams nesunkiai sukurti individualų paviršių ir pakoreguoti projekto dizaino ribas. Preciziškai pagaminta tekstūruota medžiaga gali būti naudojama sienų apdailai vonios kambariuose, dušuose, SPA ir pan. Taip pat ji gali būti naudojama išorės apdailai ar fasadui, panaudojant didelio masto tekstūras, kurios sukuria dramatišką poveikį, net žiūrint iš tolo.

Pavyzdžiai įkvepia

HI-MACS® gamyboje naudojamos tvarios medžiagos, užtikrinamas ekologiškas gamybos procesas ir perdirbimas gyvavimo ciklo pabaigoje. „LG Hausys“ „HI-MACS® Solid Surface“ medžiagos apdirbėjai, kuriems yra suteikta „Quality Qlub“ narystė gali suteikti 15 metų garantiją savo gaminiui. HI-MACS® įvertinta pasaulyje pripažintu LEED sertifikatu. JAV Žaliųjų pastatų tarybos sukurta savanoriška sistema skirta aukštos kokybės pastatams sertifikuoti. Dar vienas įvertinimas – ISO 14001, susijęs su aplinkos kokybės valdymu.

  • HIMACS lietas dirbtinis akmuo interjeras baldai viesoji erdve muziejus 2

 

Vienas iš paskutinių įkvepiančių šios medžiagos panaudojimo pavyzdžių – Romos „MAXXI“ muziejuje praėjusiais metais atidaryta Michele De Lucchi sukurta instaliacija „L’anello Mancante“ („Trūkstama grandis“). Instaliaciją sudaro atvira žiedinė konstrukcija, leidžianti vaikščioti instaliacijos viduje. Ji pagaminta iš vamzdinės konstrukcijos, padengtos daugiau nei 800 „HI-MACS® Alpine White“, viena nuo kitos šiek tiek atskirtų, čerpių. LED juostelių apšvietimo sistema, integruota įvairiuose lygiuose, pabrėžia tūrį ir suteikia visai struktūrai nežemišką akcentą. HI-MACS® pasirinktas dėl didelio atsparumo pažeidimams, lengvo montavimo ir dėl galimybės sukurti vizualiai besiūlę apdailą.

Kitas įkvepiantis pavyzdys – viešbutis „Jules & Jim“, įsikūręs pačioje Paryžiaus širdyje. Viešbutyje – 23 kambariai, išdėstyti trijuose pastatuose, aplink du išgrįstus kiemus. Trylikai šių kambarių, įskaitant ir barą, atnaujinti panaudotas HI-MACS® lietas akmuo.

Pagrindiniame pastate per aštuonis aukštus išsidėstę trylika kambarių turi unikalų architektūrinį išdėstymą: drabužių spinta, privatus tualetas, dušas ir praustuvas yra išdėstyti keturiuose kambario kampuose. Kambario centre stovinti lova – apgaubta iš galo apšviesta panele – tikras ramybės ir gerovės kokonas.

Lietas akmuo architekto pasirinktas dėl jos savybių: ypatingo atsparumo ir tvirtumo, terminio formavimo.

  • HIMACS lietas dirbtinis akmuo baras stalvirsis interjeras kavines restorano baldai

 

Dar vienas objektas – „Fleur de Lin“ restoranas, 2013 metais atidarytas Belgijoje ir atkreipęs miestiečių dėmesį. Kadangi restorano įvaizdis buvo labai svarbus elementas, daug dėmesio skirta dizainui ir naudojamoms medžiagoms – viskas turėjo atitikti griežtus higienos, patvarumo ir lengvos priežiūros reikalavimus, sykiu suteikti klasikos, šilumos ir elegantiškumo dizainui. Natūralu, kad HI-MACS® buvo pirmasis pasirinkimas baro elementų gamybai: čia panaudotas įvairių spalvų mišinys iš turimų spalvų asortimento.

Įėjimo poilsio erdvėje dėmesį atkreipia iš HI-MACS® pagamintas baro stalas. Subtilios, tačiau griežtos KLETZ baldų kolekcijos „Warendorf“ linijos prideda charakterio, o besiūlis HI-MACS® dizainas įneša kontrasto bendrai dizaino koncepcijai.

  • HIMACS lietas dirbtinis akmuo fasadai dizainas interjeras viesoji erdve koncertu sale

 

Naujausias projektas, kuriame panaudotas HI-MACS® – viena iš moderniausių muzikos vietų pasaulyje – „Zaryadye“ koncertų salė Maskvoje, Rusijoje. 6 tūkst. kvadratinių metrų HI-MACS® natūralaus akrilinio akmens buvo panaudota siekiant sukurti ambicingą ir kilnų, šiuolaikišką viešąjį pastatą, kuris yra šiuolaikinės Maskvos architektūros pavyzdys su pagarbiu poržiūriu į vietos istoriją ir paveldą.

Dėl besiūlės HI-MACS® technologijos interjero dizainas per formas teka iš elegantiškai išgaubtų balkonų ir laiptų į pagrindinę koncertų salę su fojė.

Siekiant sukurti įspūdį ir interjerą, kurio niekada nepamirštų, architektų biuro „Reserve“ architektai pasirinko „HI-MACS® Solid Surface“ medžiagą vertindami tiek estetines, tiek praktines HI-MACS® savybes. Apdailos medžiaga turėjo būti atspari dėvėjimuisi, lengvai prižiūrima ir, svarbiausia, atspari ugniai.

Daugiau informacijos:
Povilas Zakarauskas
Mob.: +370 678 85661
P. Lukšio 32, „Domus galerija“, Vilnius
www.himacsbaltica.com
www.himacs.eu
www.lghausys.com

Komentarai