Top Baneris

„Agrokoncerno“ grupė už 300 mln. eurų statys grūdų perdirbimo gamyklą Kuršėnuose

2022 spalio 19 d.
Agrokoncerno grupe Babtai
Pasidalykite straipsniu

Ramūno Karbauskio valdoma žemės ūkio ir didmeninės prekybos grupė „Agrokoncernas“ Kuršėnuose planuoja statyti 300 mln. eurų vertės giluminio grūdų perdirbimo gamyklą.

Įmonė „Agrokoncernas GDP“ ją statys buvusioje Pavenčių cukraus fabriko teritorijoje, o statybos truks apie penkerius metus, antradienį pranešė „Agrokoncernas“.

Grupės atstovė Viktorija Žižiūnienė BNS patikslino, jog gamykla jau projektuojama.

Pasak „Agrokoncernas GDP“ direktorės Alinos Adomaitytės, gamykloje būtų sukurta apie 300 darbo vietų, iš kurių pusė  skirtos aukštos kvalifikacijos specialistams.

„Projekto metu bus sutvarkyta ne tik gamyklos, bet ir šalia jos esanti aplinka, taip pat atnaujinti keliai, tvarkomi dujų, vandentiekio, nuotekų tinklai, apšvietimas“, – pranešime sakė A. Adomaitytė. 

Per metus gamykloje planuojama perdirbti apie 500 tūkst. tonų kviečių. Iš jų bus gaminamas krakmolas ir glitimas, biotrąšos, o vienas iš šalutinių gamybos produktų bioetanolis bus naudojamas kaip biokuras. 

Anot pranešimo, projektas rengiamas su užsienio partneriais, kurie įgyvendins kai kuriuos technologinius sprendimus, tačiau jie kol kas neatskleidžiami, nes, pasak V. Žižiūnienės, dar vyksta derybos.

„Tai bus viena žaliausių ir moderniausių gamyklų ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Paprastai tariant, viską, ką paimsime iš žemės, į ją ir sugrįš. Naujausios technologijos užtikrins kvapų neutralizavimo, garsų slopinimo, dulkėtumo ir kitų su gamykloje vykstančių procesų optimizavimą“, – sakė „Agrokoncernas GDP“ direktorė.

Jos skaičiavimu, gamykla galėtų generuoti apie 300 mln. eurų apyvartą. 

„Agrokoncernas“ praėjusiais finansiniais metais, kurie prasideda liepos 1 dieną ir baigiasi birželio 30 dieną, jo konsoliduotos pajamos siekė 165,78 mln. eurų – 21,1 proc. daugiau nei ankstesniais finansiniais metais, jis uždirbo 12,6 mln. eurų grynojo pelno – 2,7 karto daugiau. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video