Top Baneris

„AB-Polymerchemie GmbH“ grindų dangos: tvaru, „žalia“, saugu

2020 birželio 30 d.
DSC00906
Pasidalykite straipsniu

Kad Kauno LEZ teritorijoje iškilusios „Continental“ gamyklos projektas taptų kokybės ir tvarumo standartu, prisidėjo Vilniuje įsikūrusi UAB „Litnobiles“, kuri jau daug metų atstovauja Vokietijos gamintojai „AB-Polymerchemie GmbH“. Bendrovė padėjo įrengti elektrostatiniam krūviui laidžią grindų dangos sistemą (ESD), reikalingą elektroninių prietaisų apsaugai nuo elektrostatinių reiškinių elektronikos gamybos pramonėje ir atitinkančią itin aukštus JAV tvaraus projektavimo sistemos LEED (angl. Leadership in Energy and Environmental Design) reikalavimus.

Produktai atitinka aukščiausius standartus

Bendrovė „Litnobiles“ tiekia produktus antikorozinėms ir apsauginėms dangų sistemoms metalo konstrukcijų gamybos, maisto, chemijos, medienos, celiuliozės, automobilių, baldų pramonės sektoriams, visuomeninės ir gyvenamosios paskirties pastatams, inžineriniams statiniams.

Atsižvelgdami į gamybinių aktyvų paskirtį, šios įmonės ekspertai gali pasiūlyti dangas ir jų sistemas, kurios apsaugotų konstrukcijas nuo elektrocheminės korozijos, cheminio aplinkos poveikio, trinties, temperatūros svyravimų, smūgių, mikroorganizmų poveikio, ugnies, vibracijos ar kavitacijos.

Laikantis ypač aukštų gamtosaugos reikalavimų, Pakaunėje įsikūrusios elektronikos prietaisų gamyklos „Continental“ grindų elektrostatinės dangos sistemai buvo panaudotos aukštos kokybės aplinkai nekenksmingos specialios epoksidinės dervos. Epoksidinės dervos, sudarančios ESD grindų dangos sistemą, atitinka AgBB (Statybinių gaminių su sveikata susijusio vertinimo komitetas) reikalavimus. Epoksidinių dervų LOJ ribinė vertė yra 1 mg / m³ (1/1000 g).

Projekto įgyvendinimo metu buvo įrengta daugiau nei 10 tūkst. kvadratinių metrų ESD grindų dangos sistema, kuri yra atspari trinčiai, apkrovoms, neišskiria į aplinką kenksmingų komponentų, yra saugi ir patogi darbuotojams, lengvai prižiūrima eksploatacijos metu.

„Šiam išskirtiniam projektui dėl itin aukštų tvarumo, kokybės ir technologinių reikalavimų mūsų produkcija buvo pasirinkta neatsitiktinai – grindų dangų sistemos atitiko aukščiausius tarptautinio lygio standartus ir pelnė didžiausią LEED balų skaičių“, – teigė „Litnobiles“ generalinis direktorius Giedrius Baliukonis.

Stipriosios bendrovės „Litnobiles“ savybės

Įmonės ekspertai pasiūlė ESD grindų dangos sistemą, kurios sudėtyje yra produktai, turintys mažesnę nei 1 proc. lakiųjų organinių junginių (LOJ) emisiją. Inžinierius Arvydas Petrauskas, teikdamas projektui komercinį-techninį pasiūlymą ESD dangos sistemai, pasiūlė naudoti produktus, turinčius mažesnę nei 1 proc. LOJ emisiją, ir dar kartą pademonstravo savo aukštą profesionalumo lygį ir žinias.

Inžinierius vadovavosi Vokietijos instituto statybos inžinerijai (DIBt) administruojamomis nacionalinės statybos kodekso nuostatomis. Jos nurodo, kad nauji statybiniai gaminiai turi atitikti reikalavimus, kuriais siekiama apriboti galimą neigiamą poveikį sveikatai ir saugai ar nepatogumus žmonėms, atitinkančius darnųjį standartą DIN EN 13813.

Kai kurie specialūs reikalavimai yra taikomi pasirinktiems statybiniams produktams, naudojamiems patalpose. Pasak A. Petrausko, pirmiausia grindų dangos turi būti išbandytos dėl LOJ išskyrimo į aplinką ir turi atitikti vertinimo kriterijus, kuriuos administruoja Vokietijos statybinių gaminių produktų su sveikata įvertinimo komitetas (AgBB).

Nepriklausomoje laboratorijoje atlikti tyrimai parodė, kad bendrovės „Litnobiles“ pramoninė grindų dangos sistema yra labai tvari, „žalia“ ir gamybines patalpas saugo nuo elektros iškrovos.

„Darbų tempai buvo rekordiškai trumpi, o reikalavimai – labai aukšti. Visus darbus, priklausiusius nuo mūsų kompetencijos, atlikome laiku ir kokybiškai“, – patikino pašnekovas.

UAB „Litnobiles“ šiuo metu yra vienintelė bendrovė Europoje, tiekianti rezervuarines dangas, kurių cheminė polimerizacija siekia -7 °C temperatūrą ir leidžia vėl įdarbinti pramonės aktyvą iki 10 kartų greičiau nei įprastai.

Ekonominės, novatoriškos, modernios ir aplinkai nekenksmingos dangų sistemos, į projektą ir klientą orientuoti sprendimai bei trumpi sprendimų priėmimo būdai yra stipriosios bendrovės „Litnobiles“ savybės.

RĖMĖJO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video