Top Baneris

A++ klasės stogas: tarp sprendimų ir pasirinkimų

2019 spalio 22 d.
Pasidalykite straipsniu

Kaip ir buvo žadėta, perėjimas nuo A+ prie aukščiausios – A++ klasės turėtų būti sklandus. Specialistai patvirtina: bent jau reikalavimai stogams beveik nesiskiria.

Kai kalbame apie stogą, reikėtų turėti omenyje ne tik jo energinį naudingumą, bet ir ilgaamžiškumą.Remigijus SIMANAVIČIUS
Skirtumas – vos matomas

Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos prezidentas ir valdybos pirmininkas Remigijus Simanavičius teigia, kad skirtumas tarp reikalavimų A+ ir A++ energinio naudingumo pastatų stogams yra labai menkas.

„Pastato energinio naudingumo sudedamosios dalys, arba „kailiniai“ – gruntas, sienos, langai ir stogas. Kalbant tiek apie A+, tiek apie A++ klasės pastatus, kiekvienai sudedamajai griežtas reikalavimas atitikti tam tikrus parametrus neegzistuoja. Tiesiog statybos techninis reglamentas apibrėžia norminius parametrus, kuriuose nustatyta, kad pastatas turi neviršyti savitųjų nuostolių – tai reiškia, jog visų atitvarų (sudedamųjų) nuostoliai neturi viršyti tam tikros ribos“, – komentavo R. Simanavičius.

A++ pastatų stogų norminė vertė yra šiek tiek aukštesnė, tačiau nežymiai. Sandarumo reikalavimai A+ ir A++ pastatams išliks tie patys. „Taigi, riba tarp dabartinių A+ ir 2020 m. tapsiančių privalomais A++ pastatų reikalavimų, drįsčiau sakyti, yra labai menka“, – reziumavo pašnekovas.

Pastatų stogai, anot pašnekovo, apšiltinami gana kokybiškai, todėl esminių pasikeitimų, apšiltinant stogus, nenumatoma. Specialistas siūlo panaudoti daugiau arba geresnių izoliacinių savybių izoliacinės medžiagos, o tai nesudarys didelių papildomų investicijų. Svarbiausia – pasiekti reikalaujamus pastato energinio naudingumo norminius rodiklius. A+ norminė vertė yra 0,12, o štai A++ – 0,1. Remdamasis savo praktika pašnekovas teigė pastebintis, jog jau šiuo metu stogai įrengiami taip, kad pasiektų maksimalią 0,1 vertę.

toode stogai

Siūlo investuoti į kokybę

Kalbant apie stogų dangas, A++ klasei tinka tos pačios kaip ir A+. Žinoma, kuo kokybiškesnė stogo danga, tuo ji ilgaamžiškesnė, pasižymi geresne hidroizoliacija, juolab jei stogas eksploatuojamas.

Specialistai dažnai susiduria su atvejais, kai pasirenkamos energinio naudingumo reikalavimų neatitinkančios dangos, kurių defektai labai skaudžiai atsiliepia. Maža to, juos aptikti ypač sunku, kaip ir suremontuoti pažeistą stogą. „Kai kalbame apie stogą, reikėtų turėti omenyje ne tik jo energinį naudingumą, bet ir ilgaamžiškumą“, – replikavo pašnekovas.

Dar vienas svarbus energinio naudingumo užtikrinimo elementas – šalčio tilteliai. Sienų ir stogo sandūra yra viena tų probleminių vietų, kurias vertėtų ypač atsakingai patikrinti. Kiekvienu atveju individualiai sprendžiama, kaip konstrukcinį mazgą padaryti kuo mažiau pralaidų, taip pat sumažinant riziką pastatui peršalti, nes dėl to gali atsirasti kondensatas ir pelėsis.

Akcija sparčiai populiarėjantiems matiniams
RUUKKI stogams!

Tik įsigyjant iš RUUKKI prekybos partnerių – itin patrauklūs pasiūlymai

rukkii nuolaida

AKCIJOS TAISYKLĖS:

20% nuolaida suteikiama įsigyjant ne mažiau nei 60 m stogo dangos su naujoviškais, sparčiai populiarėjančiais matiniais padengimais („Ruukki 50 Plus”, „Ruukki 40” arba „Ruukki 30 Plus”).

Papildoma nuolaida visam užsakymui suteikiama kartu įsigyjant:

plius 1% – „Ruukki” lietaus nuvedimo sistemą
plius 1% – bent vieną iš „Ruukki” stogo saugos elementų
plius 1% – „Ruukki FIX” difuzinę plėvelę
plius 1% – pakalimų profilį „Ruukki Soffit”
plius 1% – „Ruukki” stogo sraigtus

Užsakant to paties gamintojo komplektaciją, užtikrinamas stogo sandarumas, ilgaamžiškumas, spalvų bei estetinių formų vientisumas.

Akcija galioja nuo 2019.09.01 iki 2019.11.30

www.ruukki.lt/igaliotieji-atstovai

Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba ir architektūra) | 2019 rugsėjis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video