Top Baneris

A.Ambraso paskaita „Architektūrinės detalės ir medžiagos“

2021 lapkričio 22 d.
audrius ambrasas paskaita
Justės Pečiulytės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Architektūros kokybės vystymo asociacija baigia nuotolinių paskaitų ciklą „Materija kaip kūrybinis instrumentas architektūroje“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, partneris – žurnalas „Statyba ir architektūra“.

Šiomis paskaitomis kviečiame įdėmiau pažvelgti į materiją, ieškoti atsakymų, kuri medžiaga labiausiai tiktų konkrečiai idėjai įgyvendinti? Kame slypi vienos ar kitos medžiagos stiprybė ir grožis? Kaip galima šias savybes atskleisti, kad mūsų visų aplinka taptų nors truputį empatiškesnė ir turiningesnė? Juk medžiaga – neatsiejama architektūrinės raiškos priemonė, todėl ekonominis (taupumo) kriterijus neturėtų tapti prioritetu. Priešingai, materija gali būti ir galingas įkvėpimo, eksperimentų šaltinis architektų kūryboje. Daugiau apie ciklą skaitykite čia.


Ciklą sudaro 5 paskaitos: „Lietuvos betono architektūra: kultūrinė vertė ir atnaujinimo iššūkiai“ (arch., hum m. dr. A. Černauskienė), „Medis šiuolaikinės architektūros formų paieškoje“ (arch., VGTU doc., hum. m. dr. A. Gabrėnas), „Istorinės aplinkos ir materijos padiktuota“ (arch. G. Prikockis), „How to choose materials for the benefit of architecture?“ (arch., prof. S. J. Rintala) ir „Architektūrinės detalės ir medžiagos“ (arch., VGTU prof. A. Ambrasas).

Nuotolinius susitikimus vainikuoja architekto, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, VGTU doc. Audriaus Ambraso paskaita „Architektūrinės detalės ir medžiagos“.

Joje jis aptars, kas daro pastatą tikru meno kūriniu: „Visiems aišku, kad be materijos architektūros kūrinio neįmanoma realizuoti, tačiau tai, kaip materija reiškiasi, yra neatsiejama nuo meistrystės – tiek architekto, tiek statytojo. Architektui turi rūpėti architektūrinės idėjos preciziškas įgyvendinimas: reikia būti itin dėmesingais kuriant net smulkiausias ir/ ar funkciškai būtinas detales (kaip ir statytojui vėliau jas kokybiškai montuoti).

audrius ambrasas
Audrius Ambrasas

Anot žymaus šveicarų architekto Peter‘io Zumthor‘o, detalės išreiškia tai, ko pagrindinė idėja reikalauja konkrečiame objekto taške: jungties ar atsiskyrimo, įtampos ar lengvumo, trinties, kietumo, trapumo… Detalės, jei jos sėkmingos, nėra tik puošmena. Jos neblaško ir nedžiugina. Jos leidžia suprasti visumą, kurios dalis yra. Visa tai ne tik talkina stiprinant architektūros paveikumą, naudojamų medžiagų išraiškingumą, bet ir prisideda prie statinio ilgaamžiškumo.“

Nepraleiskite progos įdėmiau pažvelgti į architektūros kūrinį.

Renginys nemokamas. Paskaitoje laukiami visi: tiek architektai profesionalai, tiek kraštovaizdžio ar paveldo specialistai, sociologai, politikai, žmonės, neabejingi savo aplinkai, ateičiai.

DATA: visi besidomintys kviečiami paskaitas žiūrėti nuotoliniu būdu 2021 m. gruodžio 8 d., trečiadienį, nuo 11.00 iki 12.30 val. (registracija nuo 10.30 val.).

TRUKMĖ: 2 ak. val.

VIETA: paskaita vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravusieji pakvietimą gaus el. paštu).

Registracija būtina:

Programa:
10.30-11.00 Registracija ZOOM platformoje;
11.00-12.30 „Architektūrinės detalės ir medžiagos“ (lekt. architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, VGTU doc. Audrius Ambrasas);

12.30-12.45 klausimai/ atsakymai.

Organizatorius: Architektūros kokybės vystymo asociacija.
Partneris: žurnalas „Statyba ir architektūra“
Ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video