Partnerio turinys
Europos aplinkos agentūros duomenimis, 2019 m. net 71,7 proc. viso transporto priemonių išmetamo CO2 kiekio sudaro skystais degalais varomi automobiliai. Siekdami mažinti šį skaičių, vis daugiau verslų ir namų ūkių atsisako transporto priemonių su tradiciniais vidaus degimo varikliais ir pasirenka elektromobilius.
Elektrotechnikos produktų ir techninių sprendimų įmonė „UTU“ palaiko šią atsakingą plėtrą ir plečia savo asortimentą. Bendrovė siūlo universalias, į ateitį orientuotas „EVBox“ ir „HAGER“ prekės ženklų elektromobilių įkrovimo stoteles namams, namų bendrijoms, įmonių automobilių aikštelėms ir viešosioms erdvėms.
Atitinka kiekvieno poreikius
Naujosios technologijos gali būti ne tik naudingos, bet ir sukelti nemenkų iššūkių. „UTU“ pristato elektromobilių įkrovimo stoteles, skirtas kiekvieno poreikiams, todėl jas montuoti, konfigūruoti ir paleisti labai paprasta. Dauguma įrenginių yra pajungti į „EVBox“ foninę sistemą, lengvai valdomi programėle per nuotolį, o veikimas keliuose mobiliojo ryšio operatorių tinkluose užtikrina geriausią įmanomą signalą. Įrangos atnaujinimas ir palaikymas atliekamas tinkle, tad iškilus bet kokiai programinei problemai ji gali būti išsprendžiama kaip įmanoma greičiau.
„HAGER“ „Witty one“ namų įkrovimo stoteles iš karto pamėgs tie, kurie nori ne tik naudoti švarią, iš atsinaujinančių gamtos išteklių pagamintą elektros energiją, keliauti aplinkai draugiškais elektromobiliais, bet ir krauti juos ekologiškais įrenginiais. Šis modelis yra nedidelis, estetiškas, efektyvus, o jo pakuotė – 100 proc. perdirbama. Įkrovimo stoteles lengva sumontuoti be jokių instrukcijų. Jai valdyti užtenka tik telefono, turinčio „Android“ arba „iOS“ operacinę sistemą, ir „Bluetooth“ ryšio. Tad įkrovimo stotelių veikimo nesutrikdys net ir dingęs interneto ryšys.
Asortimente yra ir „EVBox“ „Troniq Modular“ universalių greitojo įkrovimo stotelių, kurių galia yra reguliuojama kas 30 kW ir siekia 90–240 kW galią. Vienu metu galima įkrauti iki trijų elektromobilių. Taip pat jos pritaikytos judėjimo negalią turintiems žmonėms, todėl puikiai tiks tiek fiziniams asmenims, tiek socialiai atsakingam verslui.
Naujos kartos elektromobilių įkrovimo stotelės verslui
„LIVIQO“ yra pritaikyta besikeičiantiems verslo poreikiams ir leidžia be didelių elektros tinklo plėtros investicijų pradėti bei didinti elektromobilių įkrovimo stotelių parką. Augant paklausai, įmonė gali lanksčiai plėsti savo pasiūlą ir išlaikyti mažas įrengimo išlaidas. Vienoje įkrovimo stočių grupėje gali būti iki 100 stotelių, tarp kurių energijos suvartojimą ir sklandų duomenų perdavimą optimizuoja dinaminis apkrovos valdymas. Dar daugiau patogumo suteikia tai, kad kilus techniniams klausimams „UTU“ konsultuoja verslus planuojant, įgyvendinant ir prižiūrint „LIVIQO“ įkrovimo stotelių projektus.
„LIVIQO“ atitinka aukščiausią kibernetinio saugumo standartą OCPP 2.0.1, o atskiras TPM (angl. Trusted Platform Module) lustas saugo jautrią informaciją ir apsaugo duomenis nuo neteisėtos prieigos. Naujos kartos elektromobilių įkrovimo stotelėje yra visos verslui svarbios funkcijos, tokios kaip didelės raiškos daugiakalbis ekranas, universalūs mokėjimai, per nuotolį išrašomos sąskaitos ir kt.
Įkrovimo stotelė turi IP55 ir IK10 sertifikatus, kurie užtikrina įrenginio atsparumą dulkėms, vandeniui ir smūgiams. Ji gali efektyviai veikti tiek uždaroje, tiek atviroje erdvėje, kur temperatūra svyruoja nuo -30 iki +50 °C. Taip pat naujos kartos įkrovimo stotelei buvo atlikti 80 000 valandų trukmės bandymai. Akredituotos laboratorijos, įskaitant „DEKRA“, suteikė „LIVIQO“ sertifikatą, kuris patvirtina jos patikimumą ir minimalių pastangų reikalaujančią priežiūrą. Vienas tokių diagnostikos sprendinių – įkrovimo stotelės apačioje esantis ventiliacinis griovelis. Veikiant dideliu galingumu, be žmogaus įsikišimo jis pašalina perteklinę šilumą ir padeda įrenginiui neperkaisti.
Valstybės parama norintiems įsigyti elektromobilių įkrovimo stoteles pigiau
Kibernetinis saugumas yra svarbus tiek verslui, tiek fiziniams asmenims. Siekiantys pasinaudoti valstybės kompensacija elektromobilių įkrovimo stotelei įsigyti turėtų žinoti, kad tai galioja tik tiems įrenginiams, kurie turi duomenų prieigą su ne mažesniu kaip OCPP 1.6 komunikacijos protokolu. „UTU“ asortimente visos greitojo įkrovimo stotelės turi rinkoje pirmaujančią pažangią OCPP 2.0.1 versiją. Ji Lietuvoje dar nėra itin populiari, tačiau suteikia vartotojui daug daugiau funkcinių galimybių palyginti su standartiniu komunikacijos protokolu.
Išmanioji namų elektros ekosistema
Svarbu ne tik keisti naudojimo įpročius, bet ir atsakingai vartoti elektros energiją. Namų elektros instaliacija ir kištukiniai lizdai nepritaikyti elektromobiliams įkrauti, todėl tai gali užtrukti net 24 valandas, o laidai – susivilti. Todėl įsigijus elektra varomą automobilį rekomenduojama namuose įsirengti ir jo įkrovimo stotelę. Tai daug saugesnis ir iki 50 proc. greitesnis įkrovimo būdas.
Optimizuojant energijos paskirstymą namų elektros tinkle, ypač praverčia „EVBox“ „Dynamic Load Balancing“ srovės transformatorius (perkamas atskirai), prijungiamas prie pastato elektros instaliacijos. Jis stebi ir reguliuoja energijos suvartojimą tarp įkrovimo stotelės ir kitų buitinių elektros prietaisų. Identifikavus didelį elektros suvartojimą, elektromobilio įkrovimo stotelė sumažina veikimo greitį ir taip užtikrina, kad nebūtų viršyta bendra elektros suvartojimo norma. Tai padeda išvengti elektros tiekimo nutraukimo ar net perkrovų, kurios didina įrenginių riziką sugesti.
Naudojant dinaminį apkrovų valdymą lengvai kuriama vientisa, efektyvi bei išmani elektros ekosistema ir namuose, ir komerciniuose objektuose. Jis į vieną elektros tiekimo grandinę sujungia visus pastate esančius elektrinius prietaisus, elektromobilio įkrovimo stotelę, saulės elektrinę ir tradicinius energijos šaltinius. Galima nustatyti prioritetus, kam pirmiausia turi būti skirta saulės plokščių pagaminta energija, o ją sunaudojus – iš tinklų gauti trūkstamą energiją. Tokiu būdu namų ūkis gali tapti ne tik tvaresnis, bet ir ekonomiškai efektyvesnis.