Kaip namus paversti išmanesniais: tam pakaks kelių minučių

Kaip namus paversti išmanesniais: tam pakaks kelių minučių

Kaip ismanieji namai leidzia lengviau prisitaikyti prie vasaros karsciu JUNG nuotr scaled
JUNG nuotr.

Gyvenimas ne tik ekonomiškai, bet ir komfortiškai – tokie namai yra ne ateitis, o realybė, ir juos galima pradėti kurti nuo vieno išmaniojo jungiklio ar apšvietimo reguliatoriaus. Pasak jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ produkto vadybininko Vaidoto Bijūno, išmanesnių namų sistema JUNG HOME – galimybė padedant kvalifikuotam elektrikui tiek senos statybos, tiek naujus namus nesunkiai transformuoti į išmanesnius – sistemai įdiegti reikia tik tradicinės elektros instaliacijos.

Dar patogesnis naudojimas

Išmanesnių namų sistema skirta namų apšvietimui, žaliuzėms, šildymo, saugumo sistemoms valdyti – tereikia įrangą sujungti į bendrą tinklą. „Su JUNG HOME į bendrą tinklą sujungtos namų funkcijos veikia išvien ir atveria neribotų galimybių, ypač tiems namų savininkams, kuriems aktualus tvariau eksploatuojamas būstas: jame galima stebėti pavienių įrenginių energijos suvartojimą ar sumažinti šildymo išlaidas“, – teigia V. Bijūnas. JUNG HOME produktų asortimentą papildė naujas įrenginys – JUNG HOME tinklų sietuvas, leidžiantis jau įdiegtą JUNG HOME išmanesnių namų sistemą susieti su daiktų internetu per „myJUNG“ debesiją. Kitaip tariant – prijungti ją prie interneto. Išmanesnių namų šeimininkai savo JUNG HOME sistemą nuo šiol gali valdyti dar patogiau ir paprasčiau – nuotoliu ar balso komandomis per virtualųjį asistentą, pavyzdžiui, „Google“ ar „Amazon Alexa“.

Sumažinti kambario temperatūrą, atitraukti užuolaidas, įjungti ar išjungti apšvietimą, o galbūt aktyvuoti ištisą išmaniųjų namų scenarijų – su sistema bendraujant balsu tą padaryti bus galima nė neatsikeliant nuo sofos.

Naudojant JUNG HOME tinklų sietuvą, sistemą taip pat galima susieti su „Samsung SmartThings“ – ši „Samsung“ programėlė išmaniųjų namų elementus – išmaniuosius šviestuvus, termostatus, išmaniuosius televizorius ir net robotus dulkių siurblius – sujungia į vientisą ekosistemą ir leidžia valdyti išmaniuoju telefonu, balsu ar išmaniuoju laikrodžiu.

Pritaikyti prie individualių poreikių 

Išmanieji namai, kuriuose įdiegta JUNG HOME sistema, turi daugybę pranašumų: tai ne tik patogumas, energijos vartojimo efektyvumas, technologinės naujovės ir mažesnis anglies pėdsakas. JUNG HOME suteikia galimybę valdyti ir automatizuoti įvairias namų funkcijas, pavyzdžiui, apšvietimą ir temperatūrą – vien tai namus paverčia gerokai patogesniais.

Be to, JUNG HOME lengva pritaikyti prie individualių poreikių, kuriant įvairius išmaniųjų namų scenarijus. Pavyzdžiui, šildymas ir apšvietimas įjungiami tik tada, jei patalpoje yra žmonių – tai padeda gerokai sumažinti energijos vartojimą. Optimizuodami energijos vartojimą išmaniaisiais termostatais ir apšvietimu, išmanieji namai ne tik prisideda prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų išlakų mažinimo, bet ir padeda gerokai sumažinti išlaidas komunaliniams mokesčiams.

Vienas svarbiausių JUNG HOME sistemos pranašumų yra montavimo paprastumas – nereikalinga speciali elektros instaliacija, užtenka pakeisti senus jungiklius ar termostatus į JUNG HOME analogus. Išmanesnius namus galima kurti palaipsniui – bet kuriame etape elektrikas gali pridėti daugiau JUNG HOME įrenginių, net ir montuodamas juos šalia įprastinės instaliacijos jungiklių. 

Vis populiarėja 

Išmanieji namai yra prieinami daugeliui ir gali būti sukurti be jokio streso. Įdiegus net ir vieną išmanųjį JUNG HOME kištukinį lizdą, iškart galima pajusti jo teikiamą patogumą – nuo šiol galite jį valdyti tiesiog telefonu, kad ir iš kito kambario. 

JUNG Ambi PH Amersfoort CM 2069 2282 RGB
JUNG nuotr.

Sujungiant vis daugiau JUNG HOME elementų, jie papildo vienas kitą, taip suteikdami vis daugiau komforto ir išplėsdami galimybių ribas. Pavyzdžiui, minėtas scenarijų kūrimas, šildymo, užuolaidų, žaliuzių, kištukinių lizdų valdymas ir kt. – visam šiam orkestrui diriguoti pakaks tiesiog išmaniojo telefono. JUNG HOME leidžia į šį išmaniųjų namų ekosistemos kūrimo procesą įsitraukti pamažu, o sistemos teikiama nauda su kiekvienu nauju įrenginiu tik auga – tą patvirtins ir sumažėjusios sąskaitos už elektros energiją.

„Galima prognozuoti, jog išmanieji namai iš prabangos sektoriaus persikelia į masinę, kasdienę vartoseną ir tampa prieinami praktiškai kiekvienam, ypač rinkoje pasirodžius JUNG HOME sistemai, padedančiai kurti išmanesnius namus – tiek naujus, tiek senos statybos, juolab be technologijų nebeįsivaizduojame nei kasdienybės, nei savo gyvenimo namuose“, – sakė V. Bijūnas. 

Svarbu ir tai, jog JUNG HOME komponentai yra tokie patys kokybiški ir stilingi kaip ir įprasti JUNG prietaisai: nuo įprasto balto jungiklio iki visų 63 „Les Couleurs Le Corbusier“ paletės spalvų, tad nepriekaištingai derės bet kuriame interjere.

Už reklamos turinį atsakingas minėtas partneris – turinys buvo publikuotas portale lrytas.lt, jo autorystė priklauso JUNG ir lrytas.lt.

Straipsnis paskelbtas „Statyba ir architektūra“ 2024 m. vasaros numeryje.

Temos: Išmanieji namai, JUNG, Jung Vilnius, UNG HOME

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai