Kiekvienais metais didžiausi dažų gamintojai pristato savo metų spalvą. Žinoma, vargu, ar kas nors kasmet perdažo savo sienas, juolab, kad kokybiškų dažų danga tarnauja ir dešimtį metų. Tačiau pasižvalgyti į naujas interjero dizaino tendencijas visuomet įdomu. Ką 2024-iesiems siūlo vienas didžiausių Europos dažų gamintojų „Caparol“?
„Caparol“ 2024-ųjų metų spalva – medaus auksinė „Honig Gold“. Ryški, gili, šilta – ji išplečia erdvę ir suteikia gyvybės kiekvienai erdvei. Papildomai į galutinį dažų sluoksnį pridėjus deimantų efekto priedų, paviršius įgauna ypatingo žvilgesio ir atrodo kaip tikras medus.
Kaip ir kasmet „Caparol Color design Studio“ dizaineriai pristato ne tik pagrindinę metų spalvą, bet ir UNIKAT spalvinius derinius, kuriuose metų spalva atsiskleidžia gražiausiai. Medaus auksinę „Honig Gold“ šiemet lydi trys spalvų pasauliai – švelnus žalsvas „Žydinti lapija“, ryškesnis su terakotos akcentu „Žemės dovanoti pigmentai“ ir šaltesnių melsvų atspalvių „Dangaus ir žemės dermė“.
UNIKAT spalvų kolekcijos pasižymi tęstinumu. Naujos kolekcijos išauga iš ankstesnių, jos papildomos vis naujais atspalviais, tačiau išlaikoma pagrindinė koncepcija – gamtos spalvų deriniai. Todėl norint atnaujinti anksčiau pagal UNIKAT įrengtą interjero dizainą nereikia kapitalinio remonto, kartais užtenka perdažyti vieną sieną ir akcentai susidėlioja naujai.
„Pagrindinė taisyklė, kuria reikia vadovautis įsirengiant namus – juose turite jaustis jaukiai. Kasmet pristatomos UNIKAT spalvų ir faktūrų tendencijos gali tapti puikiu įkvėpimo šaltiniu naujoms idėjoms. Tačiau tikra harmonija sukuriama tuomet, kai interjeras rezonuoja su gyventojų vidine būsena“, – sakė „Caparol“ prekės ženklo atstovė Rūta Bložytė.
Aplink esantys paviršiai iš tiesų daro didžiulę įtaką mūsų savijautai. Tikriausiai visi esame patyrę, kad vienose erdvėse jaučiamės žvalūs, pilni energijos, o kitos tiesiog slegia, iš jų norisi kuo greičiau ištrūkti. Toks pojūtis gali atsirasti dėl spalvinio apipavidalinimo ir saulės šviesos patalpoje. Šalyse, kur daug saulėtų dienų, tamsūs interjerai daug populiaresni nei šiaurės šalyse, kur pirmenybė teikiama baltai, kuri kažkiek kompensuoja saulės trūkumą ir suteikia patalpoms daugiau šviesos. UNIKAT kolekcijos yra kuriamos Vokietijoje, todėl nepriekaištingai tinka ir lietuvių interjerui.
Beje, ne tik spalvos kuria interjerą. Nederėtų pamiršti faktūrų – spalva ant lygių matinių sienų duos visai kitą įspūdį nei stambios faktūros paviršius su lazūrinių dažų sluoksniu. Dekoratyvinės technikos padeda sukurti įvairiausią optiką – nuo sendintų, sutrūkinėjusių antikinių sienų, medienos faktūros, marmuro vaizdo iki metalizuotų futuristinių paviršių ar industrinio betono efekto. 2024-ųjų metų akcentas yra „Diamonds Gold“, suteikiantis paviršiui neįtikėtinos gyvybės.
Dar viena naujovė, pristatoma 2024-ųjų UNIKAT kolekcijoje – dirbtinio intelekto (DI) ir žymių pasaulio architektų bendri projektai ateities namams. DI kurtuose dizainuose išnyksta riba tarp interjero ir eksterjero, gamtos formos ir spalvos perkeliamos į vidų, o pats pastatas nuolat keičiasi, primindamas gyvą organizmą.