Bendradarbystės erdvė „Happspace“: nuotaiką kuria spalvos

Bendradarbystės erdvė „Happspace“: nuotaiką kuria spalvos

Bendradarbystės erdvė
Bendradarbystės erdvė „Happspace“.

Esminis reikalavimas pradedantiesiems verslisninkams ar laisvai samdomiems specialistams, apsisprendusiems dirbti Kauno Laisvės alėjos įsikūrsusioje bendradarbystės erdvėje „Happspace“ – noras tapti draugiškos bendruomenės dalimi, dalytis idėjomis, pasiūlymais, kurti bendrus projektus. Bendrystės nuotaiką kuria ir modernus, sykiu minimalistinis interjeras.

Du aukštai – darbui ir poilsiui

„Happspace“ įsikūrė buvusiose restorano patalpose. Bendradarbystės erdvės interjerą su kolegomis sukūręs architektas Rimantas Giedraitis pabrėžia – projektuojant kelių šimtų metrų ploto darbui ir poilsiui skirtos erdvės interjerą užsakovai ir būsimieji patalpų naudotojai buvo ne mažiau reiklūs nei keliskart didesnių šiuolaikinių biurų nuomininkai.

500 kvadratinių metrų ploto darbo ir poilsio erdvės „Happspace“ erdvės naudotojams išskaidytos per du pastato aukštus, vienas kurių cokolinis – žemomis lubomis ir langais palubėse.

Cokolinis, šviesiomis spalvomis išdažytas, ryškiais akcentais pagyvintas aukštas (jo aukštis – nuo 2,3 iki 2,7 metro) skirtas darbuotojų poilsiui ir bendravimui: čia įrengti didelė virtuvė ir valgomasis, skirti ne tik pokalbiams prie puodelio kavos, bet ir didesniems renginiams, susitikimams, kambarėliai konfidencialiems pokalbiams, kuriuose tik staliukas ir minkštasuolis (tokių, vadinamųjų tylos, zonų įrengta ir pirmame aukšte). Bendravimo funkciją atlieka ir cokoliniame aukšte įkurdinti keli skirtingo dydžio pasitarimų kambariai, atviroji žaidimų zona, skirta žaisti stalo futbolą ar kompiuterinius žaidimus. Interjero projektuotojai laikėsi nuostatos, kad darbo ir poilsio zonos turėtų būti greta.

Pirmame aukšte suprojektuota registratūra, nedidelės poilsio zonos, keli kabinetai ir didžioji atvira darbo erdvė, skirta dirbti individualiai arba grupėse.

Buvusio restorano erdvės tiko naujai funkcijai, perstumti prireikė tik keletą pertvarų. Inžinerinės sistemos nepaslėptos po kabamosiomis lubomis, ryškiaspalviai dažai išryškino plytų mūro paviršiaus nelygumus.

Bendradarbystės erdvės interjero projektuotojų siekis – sukurti vizualiai įdomias, nemonotoniškas erdves.
Bendradarbystės erdvės interjero projektuotojų siekis – sukurti vizualiai įdomias, nemonotoniškas erdves.

Daugiau dėmesio skyrė emocijoms

„Projektuojant bendradarbystės erdvės interjerą labai svarbu sukurti vizualiai įdomias, nemonotoniškas erdves, juolab kad šiame versle įprasti nuolatiniai pokyčiai. Išnuomoti biurą keleriems metams yra paprasčiau nei kas dieną kovoti dėl nuomininkų, užtikrinant, kad jie jaustųsi gerai emociškai, būtų jauku, patogu ir dirbti, ir bendrauti. Iššūkis ganėtinai įdomus, taigi būtini įdomūs, originalūs, bendruomenę buriantys interjero sprendimai. Juolab kad čia daug funkcisnių zonų, įkurdintų bendrosiose erdvėse, tad visada norisi tam tikros emocijų kaitos“, – pasakojo R. Giedraitis. Interjero architektas bendradarbystės erdvę prilygino mažam miesteliui po stogu, kuriame darbo vietą išsinuomoti galima kelioms dienoms ir kuriame nėra ilgalaikių įsipareigojimų.

Nuomotojai pirminius interjero architekto siūlymus tikrino: potencialių klientų prašė įvertinti vieną ar kitą sprendinį. Taip interjeras tapo nuosaikesnis.

„Mes siūlėme gana eklektišką sprendimą: sukurti miesto, kvartalo įvaizdį panaudojant daug skirtingų medžiagų, supinant skirtingus interjero stilius, o tai ypač populiaru Amerikoje ir Europoje. Galiausiai eklektiką adaptavome, atsižvelgdami į potencialių naudotojų mentalitetą, nuotaikas, pageidavimus matyti ramesnio, vientisesnio skandinaviško stiliaus interjerą“, – kalbėjo architektas.

Nors interjero stilistika griežtėjo, išsaugota nemažai iš pirmo žvilgsnio tarpusavyje nederančių spalvų – mėlynos, geltonos, žalios. Architekto vertinimu, interjero išskirtinumas – būtent spalvų eklektika, sienų ornamentika, skandinaviškas santūrumas. Grindų dangai daugiausia panaudota PVC danga, pritiko ir keletas kilimų.

Išskirtine interjero detale R. Giedraitis vadina didžiulį šviestuvą, pakabintą pirmo aukšto atviroje pasitarimų zonoje. Jis – serijinis kauniečių gamintojų kūrinys. Registratūros stalas, lentynos, drabužių spintos irgi pagaminti Lietuvos baldininkų. Darbo zonose dalis baldų ąžuoliniai ir netgi kartoniniai. Vyrauja moduliniai, optimalaus dydžio ir vienodų matmenų stalai, parankūs juos įvairiomis figūromis išdėliojant erdvėje.

Kadangi patalpos sąlygiškai nedidelio ploto ir aukščio, specialių priemonių akustikai pagerinti nebuvo ieškota. Tam pasitarnauja minkštieji baldai, kilimai, minkštos darbo kėdės.

Bendradarbystės erdvė skirta maždaug aštuoniasdešimčiai specialistų.

Darbo zonoje vyrauja moduliniai, optimalaus dydžio ir vienodų matmenų stalai, kuriuos erdvėje galima išdėlioti įvairiomis figūromis.
Darbo zonoje vyrauja moduliniai, optimalaus dydžio ir vienodų matmenų stalai, kuriuos erdvėje galima išdėlioti įvairiomis figūromis.

Straipsnis paskelbtas žurnale „Statyba ir architektūra“, 2017 / 2.

Temos: Biuro interjeras, Biurų erdvė „Happspace“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai