Fasadus nuo žaliavimo gali išgelbėti tik kompleksiniai sprendimai

Fasadus nuo žaliavimo gali išgelbėti tik kompleksiniai sprendimai

fasadų apdailos sistema

Kiekvieno architekto garbės reikalas – suprojektuoti patrauklius ir funkcionalius pastatus, nepaaukojant architekto idėjos, grožio standartų ir estetikos. Ypač svarbu tinkamai suprojektuoti fasadą, kuris neretai vadinamas pastato veidu. Tačiau ar įmanoma užtikrinti, kad projektuojamo pastato fasadas neapniks dumbliais ar samanomis ir visada išliks švarus, gražus ir estetiškas?

Nuolat besikeičiančios oro sąlygos, dideli temperatūros svyravimai, UV spinduliai ir net oro tarša gali lemti fasado paviršiaus irimą, fotocheminių reakcijų keliamus pokyčius ar kitą neigiamą poveikį. Fasado estetiniam vaizdui kenkia ir dulkės, druskos ar suodžiai. Nekaip atrodo ir dėl besiveisiančių mikroorganizmų pažaliavę pastatų fasadai: jie ne tik atrodo negražiai, bet ir neatitinka architektūros estetikos, funkcionalumo standartų, gali net smarkiai pakenkti sveikatai.

Ar tokiomis sąlygomis galima kalbėti apie ilgaamžę fasadų kokybę ir grožį? KNAUF technikas Kastytis Vaseris teigia, kad viskas įmanoma, tereikia apie kovą su fasadą niokojančiais mikroorganizmais pagalvoti jau objekto projektavimo stadijoje, nes ištaisyti klaidas vėliau gali būti sudėtinga.

Nemažai gamintojų ir tiekėjų fasado apdailos įrengimui siūlo įvairių atskirų priemonių, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad toks sprendimas negarantuoja rezultato kokybės, kurią geriausiai užtikrina sisteminiai fasadų įrengimo produktai. Gera žinia – Lietuvoje jau yra statybinių medžiagų gamintojų, maksimaliai pritaikiusių fasadų apdailos medžiagas mūsų šalies klimatui. KNAUF rinkai siūlo sertifikuotą ir Lietuvos klimato sąlygoms pritaikytą fasadų apdailos sistemą „Knauf MineralAktiv“, kurią sudaro tarpusavyje suderinti mineralinis tinkas ir dažai.

knauf_diagrama_1

„Knauf MineralAktiv Scheibenputz“ dekoratyvusis tinkas yra labai atsparus atmosferos poveikiui. Šis tinkas pasižymi ypač dideliu šarmingumu, o tai labai nepalanki aplinkybė mikroorganizmams atsirasti. Tinkas sugeba puikiai atstumti stambius lietaus vandens lašus ir staigiai sugerti smulkų kondensato vandenį, kurį vėl išgarina pasikeitus aplinkos sąlygoms. Tokiu būdu išvengiama drėgmės laikymosi ant fasado paviršiaus, o tai yra pagrindinė nepageidaujamų mikroorganizmų atsiradimo sąlyga. Dekoratyvusis tinkas naudojamas ant išorinių sudėtinių termoizoliacinių sistemų, taip pat ant įprastinių kalkių ar kalkių ir cemento tinkų paviršių.

„Knauf MineralAktiv Fassadenfarbe“ dažai reaguoja į infraraudonuosius spindulius. Šie dažai dienos šviesą paverčia šiluma ir pakelia fasado paviršiaus temperatūrą. Ši ypatybė padeda greičiau išdžiovinti drėgmę. Dažai tinkami naudoti ant visų įprastinių dekoratyviųjų mineralinių ar organinių tinkų.

knauf_logoPasak K. Vaserio, „Knauf MineralAktiv“ dekoratyviojo tinko ir dažų sudėtyje nėra biocidinių medžiagų, todėl jais padengus fasadus į aplinką neišplaunamos kenksmingosios medžiagos. Sistema natūraliai saugo tinkuoto pastato fasadą nuo dumblių, grybelių ir kitų fasado paviršiuje galinčių įsiveisti mikroorganizmų, nes „Knauf MineralAktiv“ produktuose naudojamas unikalus mineralinis rišiklis ilgam laikui užtikrina fasado šarmingumą, kontroliuojamą drėgmės įgėrimą bei išskyrimą.

Jei norite pasikonsultuoti ar parinkti medžiagas savo namui, skambinkite į „Knauf“ informacijos centrą tel.
(8 5) 213 2222 arba rašykite info@knauf.lt.

 RĖMĖJO TURINYS 

Temos: „Knauf“, Fasado dažymas, Fasadų apdailos medžiagos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai