7 būdai, kaip integruoti išmaniąsias technologijas į savo namų interjerą

7 būdai, kaip integruoti išmaniąsias technologijas į savo namų interjerą

PRIVATE HOUSE IN RUSSIA CGI
Pinterest nuotr.

Architektė Ernesta Andrė

Pažangiosios technologijos suteikia galimybę sukurti modernų ir išskirtinį būstą. Išmanieji namai supaprastina kasdienes užduotis, užtikrina geresnę namų aplinkos kontrolę, tampa funkcionalūs ir efektyvūs, reikia mažiau mūsų įsikišimo. Projektuojant šiuolaikiškų namų interjerą technologijų įtraukimas tampa visiškai natūralus. Netgi paprasčiausi sprendimai sutaupys Jūsų laiko bei išlaisvins nuo kasdienių buities darbų. Šiame straipsnyje aptarsime 7 būdus, kaip galima integruoti technologijas į savo namų interjerą.

Council Post The Future Of Remote Patient Monitoring And The Role Of Business Leaders
Pinterest nuotr.

Išmanioji elektronika interjere

Išmaniųjų prietaisų asortimentas nuolat plečiasi, o technologijų pažanga keičia ir kasdienę buitį. Automatizuota namų buitinė technika padeda taupyti mūsų laiką, optimizuoti namų valdymą, užtikrina patogumą ir energijos taupymą. Įsivaizduokite, kad ryte suskambėjus žadintuvui kavos aparatas automatiškai pradeda gaminti Jums kavą, išmanusis veidrodis vonioje praneša šios dienos orus, įsijungia mėgstama TV laida ar muzika. Jums išvykus, pagal iš anksto užprogramuotą grafiką, siurblys robotas išsiurbia namus, o išmanusis šaldytuvas gali pats sudaryti trūkstamų maisto produktų sąrašą. Maksimaliai pritaikydami namų elektroniką pagal savo asmeninius poreikius ir gyvenimo būdą turime daugiau laisvės mėgstamai veiklai ir mažiau „tarnaujame“ namams.

Išmaniųjų namų valdymas balsu

Jeigu kada nors teko domėtis išmaniųjų namų sprendimais, turėjote susipažinti su balsu valdomais virtualiais asistentais („Amazon Echo“, „Google Home“ arba „Apple HomePod“), kurie, reaguodami į Jūsų komandas, puikiai atlieka pagrindines funkcijas. Asistento galite paprašyti perskaityti dienos naujienas ar surasti informaciją internete. Šie įrenginiai sujungia daugybę namų funkcijų, leisdami valdyti namų elektroniką, gauti atsakymus į klausimus, valdyti apšvietimą ir dar daugiau. Deja, kol kas nei vienas virtualus asistentas „nesupranta“ lietuviškai.

Apšvietimas pagal nuotaiką

Išmanusis apšvietimas – neatsiejamas šiuolaikinių namų akcentas, kurį paprasta įsirengti net esamuose namuose tiesiog pakeičiant lemputes išmaniosiomis ir prijungiant jas prie mobiliojo įrenginio ar virtualaus asistento. Galimybė reguliuoti apšvietimą, jo intensyvumą, spalvą, bet kuriuo paros metu, skirtingose patalpose net tik sukuria bendrą namų jaukumą ir patogumą, bet ir padeda sutaupyti energijos. Ryškesnio apšvietimo norėsis dirbant ar mokantis, prislopintos šviesos sukurs jaukesnę atmosferą vakarieniaujant su šeima, o rengiant vakarėlį puikiai tiks spalvas keičiantis apšvietimas. 

Bekontakčiai įrenginiai

Bekontaktės technologijos leidžia gyventojams naudotis namų įrenginiais ar sistemomis be fizinio prisilietimo. Jos gali būti pritaikomos įvairiose srityse ir suteikti daug privalumų. Pavyzdžiui, sensorinis vandens maišytuvas vonioje ar duše leidžia įjungti vandenį neliečiant prietaiso. Sensorinė santechnika suteikia stilingą, aptakų dizainą vonios kambariui ir virtuvei, o dėl supaprastintos geometrijos juos lengva valyti. Judesiu gali būti atidaromos spintelės bei stalčiai virtuvėje, taip pat gali būti valdoma ir šviesa kambaryje. 

Išmanusis temperatūros ir vėdinimo reguliavimas

Namų šildymo ir vėdinimo sistema tikriausiai yra ta dalis, apie kurią daug negalvojate, kol patalpų temperatūra yra tinkama. Galbūt dėl to, kad pastaraisiais metais labai išpopuliarėjo išmanieji termostatai, leidžiantys nuotoliniu būdu reguliuoti savo namų aplinką. Išmaniojo šildymo ir vėdinimo reguliavimo sistema leidžia optimizuoti energijos suvartojimą, pritaikyti kiekvieno kambario temperatūrą pagal savo gyvenimo ritmą ir poreikius. Pavyzdžiui, išmanusis termostatas leidžia reguliuoti kambarių temperatūrą nuotoliniu būdu, tai yra ypač naudinga, jei norite pakeisti temperatūros nustatymus, kai esate toli nuo namų, arba norite sugrįžti į šiltus namus po kelionės.

Nuotoliu valdoma namų stebėjimo sistema

Vaizdo kameros, išmaniosios spynos, kurios užrakina arba atrakina duris nuotoliniu būdu, judesio ar šilumos davikliai, pranešantys apie judėjimą namuose jums išvykus – šios išmaniosios namų apsaugos sistemos pakeitė mūsų namų apsaugos būdą. Nuotolinio stebėjimo apsaugos sistema leidžia stebėti namą ir jo teritoriją savo išmaniajame įrenginyje, suteikia daugiau kontrolės ir supratimo apie tai, kas vyksta jūsų name net esant toli nuo jo.

Integruotos garso ir vaizdo pramogos

Integruotos garso ir vaizdo sistemos tapo vienu namų prabangos elementų. Šių dienų technologijos leidžia susieti garso ir vaizdo įrangą į vieną efektyvią ir funkcionalią sistemą, kuri suteikia mums nepakartojamą kino patirtį tiesiog savo namuose. Namų garso ir vaizdo įrenginius galima prijungti prie balsu valdomo virtualaus asistento. Tad viskas, ką jums reikės padaryti – duoti nurodymus, kokią muziką ar filmą įjungti. 

Easy smart home control
Pinterest nuotr.

Vis daugiau prietaisų ir įrenginių namuose tampa išmaniaisiais ir sugeba bendrauti tarpusavyje naudodami internetą, kas leidžia sukurti visą namų ekosistemą, kuri padidina komfortą, saugumą ir efektyvumą. Apsvarstykite, kokios išmaniosios technologijos gali padaryti didžiausią įtaką Jūsų gyvenime. Kurie kasdieniai buities darbai labiausiai vargina, ir kur technologijomis galite sutaupyti laiko bei paversti savo gyvenimą patogesniu ir malonesniu. 

Architektė
Ernesta Andrė
Tel. +37067236883

info@ernestaandre.lt
www.ernestaandre.lt

Temos: Automatizuota namų buitinė technika, Ernesta Andrė, Išmanieji namai, išmanieji termostatai, išmanusis šaldytuvas, išmanusis veidrodis, Sensorinė santechnika

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai