Top Baneris

65 ha teritorijoje Vilniuje vystys naują rajoną: iškils kvartalai su prekybinėmis, poilsio erdvėmis, darželiais

2023 balandžio 27 d.
Naujo rajono teritorija
„Darnu Group“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ užbaigė sklypų įsigijimo sandorius sostinės pietinėje dalyje, Užusienyje. Čia 65 ha teritorijoje tarp Eišiškių pl. ir P. Joniko gatvės įmonė pradės vystyti naują rajoną, kuris pasiūlys visą reikalingą infrastruktūrą gyvenimui, darbui, verslo vystymui ir poilsiui. Teritorijos viziją ruošiamasi pristatyti dar šiemet, skelbiama pranešime spaudai.

Šiuo metu vyksta intensyvūs teritorijos urbanistinės analizės darbai – analizuojamas teritorijos istorinis kontekstas, gretimybės, vertinami svarbiausi esami ir galimi susisiekimo, būtinos socialinės infrastruktūros, viešųjų erdvių aspektai. Parengus šią analizę, ji bus pristatyta visuomenei, taip pat pradėta diskusija su Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiojo architekto komanda apie savivaldybės prioritetus vystant šią miesto dalį. 

Pakeis dalies Vilniaus veidą

Įsigyta teritorija yra strategiškai patogioje Vilniaus vietoje – kol kas dar palyginti neintensyviai išvystytoje pietinėje miesto dalyje, iš kurios patogiai ir greitai pasiekiamas pietinis miesto aplinkkelis, senamiestis ir miesto centras. 

„Vienas esminių kriterijų renkantis teritoriją vystymui buvo patogus susisiekimas su Vilniaus centrine dalimi. Sklypo atstumas nuo jos yra beveik analogiškas Pilaitės, Santariškių ar Pašilaičių rajonams. Skirtumas tas, kad iš šių teritorijų į miesto centrą formuojasi didelės spūstys, o pietinėje miesto dalyje esantis Užusienis šios problemos nėra stipriai paliestas. Todėl vystant teritoriją nuo pat pradžių skirsime didelį dėmesį viešosios kelių infrastruktūros gerinimo sprendimams, kurie neleistų šiai problematikai atsirasti ilgalaikėje perspektyvoje“, – teigia „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

Naujasis rajonas derins įvairius miestiečių poreikius ir susidės iš mišrių funkcinių zonų. Planuojama, kad didesnę jo dalį užims įvairios tipologijos daugiabučiai ir individualūs gyvenamieji namai, šalia iškils komercinės, administracinės, prekybinės, poilsio bei pramogų erdvės, o kartu ir visa reikalinga socialinė infrastruktūra – darželiai, mokyklos.

„Skaičiuojame, kad naujame rajone galės įsikurti apie 7000 gyventojų. Planuojant tokio dydžio teritorijas labai svarbu patogiai suprojektuoti bendrąsias erdves, suvaldyti ne tik gyventojų, bet ir darbuotojų, svečių srautus bei numatyti visas lydinčias funkcijas: rekreacinės, socialinės paskirties teritorijas ir pastatus. Užbaigus projektą naujasis rajonas turės viską, kad galėtų funkcionuoti savarankiškai. Toks planavimas užtikrins šios didelės teritorijos gyvybingumą ir patrauklumą gyventojams bei verslui“, – teigia „Darnu Group“ vadovė. 

Pasak jos, rajono vystymas prasidės nuo susisiekimo infrastruktūros ir viešųjų erdvių įrengimo – pastatai bus statomi vėliau: „Galėdami vystyti teritoriją nuo nulio, išvengsime ydingos rajonų ar priemiesčių plėtros praktikos, kai statomi pavieniai, architektūriškai nederantys namai, kurie neintegruojami į bendrą miesto transporto, žaliąją ar socialinę infrastruktūrą. Tokių netinkamai planuojamų teritorijų gyventojai vėliau neturi nei patogaus susisiekimo, nei patrauklių viešųjų erdvių ar kokybiškam gyvenimui būtinų socialinės infrastruktūros elementų, kaip mokyklos ar darželiai. Be to, pradėdami darbus nuo viešosios infrastruktūros, galėsime sukurti reikšmingą pridėtinę vertę ir dabartiniams vietos gyventojams.“

Statybų darbų startas – anksčiausiai 2024 m.

Šiuo metu vyksta parengiamieji darbai su urbanistinio planavimo specialistais – planuojama, kad šių metų pabaigoje bus užbaigta ir visuomenei pristatyta rajono urbanistinė vizija. Pastaroji apims teritorijos planą, numatomus pastatų tipus ir paskirtį, rekreacinių erdvių planavimo principus bei apibrėš užstatymo rodiklius. Kartu su urbaniste vizija bus apibrėžtos reikalingos investicijos, galimi projekto etapai. 

„Rajoną norime plėtoti atsižvelgdami į geriausias tarptautines praktikas. Aktyviai dirbame tiek su vietos, tiek su Nyderlandų urbanistinio planavimo specialistais, kurie turi itin daug patirties ir pasaulinį pripažinimą miestų planavimo srityje. Kartu su ekspertais rengiame teritorijos vystymo scenarijus. Užbaigę urbanistinės vizijos etapą pradėsime rengti detalųjį teritorijos planą ir skelbsime architektūrinius konkursus atskiroms rajono dalims”, – sako S. Survilaitė-Mekionienė.

Planuojama, kad architektūriniai konkursai startuos iš karto po urbanistinės vizijos parengimo šių metų pabaigoje. Architektų idėjos bus pristatytos visuomenei, o su geriausių darbų autoriais bus pasirašytos sutartys bei pradėti projektavimo darbai. 

Iki 2024 metų vidurio tikimasi parengti ir visuomenei pristatyti projektinius pasiūlymus. Juos pasitvirtinus bus rengiami techniniai projektai, siekiama gauti statybą leidžiančius dokumentus. Planuojama, kad pirmieji statybos darbai prasidės ne anksčiau 2024 metų antrosios pusės.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video