Top Baneris

5 originalūs ir praktiški būdai atnaujinti namų langus (1)

2017 gruodžio 21 d.
medinės žaliuzės
Pasidalykite straipsniu

Namai yra ramybės ir jaukumo oazė, tačiau, kad ir kaip gražiai atrodytų būsto interjeras, po kurio laiko jis tampa nuobodus, norisi kažko naujo. Bene lengviausias būdas pagyvinti namų aplinką yra pakeisti langų uždangas. Žaliuzės, užuolaidos, roletai… Toks atnaujinimas nereikalauja daug laiko ir pastangų, o idėjų ir pasirinkimo variantų galima rasti tikrai nemažai. Pateikiame 5 būdus, kaip galima šiuolaikiškai ir praktiškai atnaujinti namų langus.

Langų uždangų įtaka būsto interjerui

Priklausomai nuo to, kuo pasirenkate pridengti namų langus, priklauso ir tai, kaip vizualiai atrodys kambarys. Apskritai, langams reikėtų skirti daugiau dėmesio nei, pavyzdžiui, baldams. Būtent langų uždengimų pagalba galima gerokai lengviau keisti optinį patalpos vaizdą – kambarys gali atrodyti erdvesnis, aukštesnis arba atvirkščiai – žemesnis. Erdvės suvokimui daug įtakos turi į patalpą patenkantis šviesos kiekis.

Pastaruoju metu žmonės renkasi vis praktiškesnius langų uždangų variantus. Išpopuliarėjo žaliuzės – horizontalios, vertikalios, medinės. Vietoj naktinių ir dieninių užuolaidų rinkinio vis dažniau pasirenkami roletai diena-naktis. Užuolaidos mėgsta romantikai, namuose palaikantys klasikinį stilių. O štai medinės žaliuzės, įvairūs roletų variantai labiau vertinami tų, kurių namuose vyrauja minimalistinis, šiuolaikiškas interjeras.

5 praktiški ir originalūs langų dekoravimo būdai

Jei norite, kad namai atrodytų išskirtinai, žaismingai, jaukiai ar žaviai – pasitelkite kūrybingumą ir daugiau dėmesio skirkite būsto langams. Neprireiks perdažyti sienų, o patalpa iškart atrodys gyviau, vos tik atnaujinsite langų uždangas.

1. Vertikalios žaliuzės derinamos su gausiai drapiruotomis naktinėmis užuolaidomis.

Toks derinys gali į namus įnešti subtilios prabangos ir elegancijos. Tačiau labai svarbu suderinti spalvas ir uždangų ilgį. Žaliuzes rinktis verta tamsesnes, o užuolaidas šviesesnes. Toks derinys puikiai labai aukštiems langams, o elegantiškiau atrodys, jei užuolaidas praskirsite į dvi dalis, susegant jas šonuose ir taip sukuriant langui rėmą. Taip pat rekomenduojama paslėpti karnizą, o spalvas derinti prie baldų apmušalų spalvų.

2. Roletai diena-naktis – modernus langų uždengimo sprendimas.

Skandinaviškas interjeras pasižymi žemiškomis ir šviesiomis spalvomis. Bene populiariausios – ruda, pilka, balta, juoda. Ne šiaip tokiems namams siūloma išbandyti tokio tipo roletus. Jie pagaminti iš dviejų skirtingų sluoksnių, kurių vienas permatomas, o kitas ne.

3. Ekologijos gerbėjams – medinės žaliuzės.

Šios ypač tiks tiems, kurių namuose gausu medinių detalių – baldų, dekoracijų, kėdžių. Toks pasirinkimas įdomiai atrodys, jei žaliuzės bus derinamos su šviesiomis storo audinio užuolaidomis. Jas klostuoti vertėtų kilpiniu būdu, neslepiant karnizo. Užtrauktos jos slopins gatvės garsus, o dieną originaliai įrėmins langus.

4. Lofto tipo būstui – spalvotos ir ryškios romanetės.

Ilgus langus, tokius, kurie dažniausiai būdingi loftams, siūloma pabandyti pridengti romanečių pagalba, ne tik todėl, kad jos praktiškos, bet ir todėl atrodys daug įdomiau nei įprasti roletai. Ryškios spalvos suteiks žaismingumo net ir pačiam pilkiausiam interjerui.

5. Horizontalių žaliuzių ir ilgų dieninių užuolaidų derinys.

Norintiems namuose jaukios šviesos, siūlome pabandyti langus dengti šviesios spalvos siauromis horizontaliomis žaliuzėmis, kurios puikiai išlaikys privatumą, o elegancijai ir jaukumui papildomai galite užkabinti lengvai plazdančias plono audinio dienines užuolaidas. Prabangiai ir jaukiai atrodys ypač didele erdve pasižyminčiose patalpose.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Kaune

    2020-09-25, 12:52  

    Labai gražu tokie roletai, bet nežinau, tokie sunkūs, aš rinkščiausi tradicinius roletus. Buvom apžiūrėti gyvai, rinkomės.

Rekomenduojami video