Top Baneris

4 patarimai, kaip pasirinkti ir montuoti perjungimo vožtuvus

2023 sausio 11 d.
perjungimo voztuvai scaled
Pasidalykite straipsniu

Didėjant įrenginių, naudojančių šilumos siurblius ar grindinį šildymą, paklausai, didėja susidomėjimas perjungimo vožtuvais. Perjungimo vožtuvai dažniausiai naudojami šildymo sistemose, kur reikia perjungti du skirtingus šilumos šaltinius (pvz., dujinį katilą ir šilumos siurblį) arba du skirtingus imtuvus (pvz., radiatorius ir grindinį šildymą). 

Kad perjungimo vožtuvai tinkamai veiktų, jiems reikia elektrinės pavaros arba su valdikliu integruotos pavaros. Pavara gali būti integruota su vožtuvu arba būti atskiras jungiamasis detalių elementas, kurį galima pasirinkti pagal konkrečius montuotojo reikalavimus. 

1. Svarbūs reikalavimai  

Vienas iš pagrindinių perjungimo vožtuvų skirstymo kriterijų yra srauto būdas. Vožtuvai yra su simetrišku ir asimetriniu srauto modeliu. Perjungimo vožtuvai su simetrišku srauto modeliu yra populiaresni nei jų asimetriški „analogai“.

Pies1 Simetrinis srauto mod elis perjungimo vožtuve

Simetrinis srauto modelis perjungimo vožtuve, ESBE vizualizacija  

Renkantis perjungimo vožtuvą pagal montavimo reikalavimus, reikia atsižvelgti į jungties dydį ir Kvs vertę (išreikštą m3/h). Pavyzdžiui, ESBE VRG230 serijos perjungimo vožtuvų Kvs vertė svyruoja nuo 6,3 iki 40 m3/val.

2. Įdomus pasirinkimas  

Perjungimo vožtuvų be integruotos pavaros asortimentas apima, pavyzdžiui, anksčiau minėtus VRG230 serijos vožtuvus. Tai yra sukamieji vožtuvai, kurie gali būti naudojami terpei perjungti jungiant su pavara. Atkreipkite dėmesį į tinkamo įrenginio valdymo signalo parinkimą – perjungimui naudojamas 2 taškų signalas. Nutrūkus elektros tiekimui, pavarą galima valdyti savarankiškai (rankinis valdymas). Vožtuvai turi simetrišką srauto modelį ir kitokį vožtuvo korpuso dizainą nei populiarūs VRG serijos sukamieji vožtuvai.

Pies2 VRG131 ir VRG132 voztuv ų disko dydžio palyginimas

VRG131 ir VRG132 vožtuvų disko dydžio palyginimas, ESBE vizualizacija

3. Sandarumas ir kiti parametrai  

Svarbus perjungimo vožtuvų parametras yra sandarumas. Didelis sandarumas, t. y. nėra vidinių nuotėkių, gali sumažinti sistemos komponentų susidėvėjimą, taip pat sumažinti šildymo išlaidas vartotojui. 

Mažą vidinį nuotėkį patvirtina tam tikrų standartų atitikimas (pvz., EN 12266-1). Perjungimo vožtuvų korpusai pagaminti iš dezinfekcijai atsparaus žalvario arba nikeliuoto žalvario. Ši medžiaga užtikrina gaminio ilgaamžiškumą įvairiomis sąlygomis. Perjungimo vožtuvai yra atsparūs aukštai terpės temperatūrai. Nuolat gali būti 110°C ir laikinai net 130°C. VRG serijos perjungimo vožtuvų minimali aplinkos temperatūra yra žemesnė nei daugumos perjungimo vožtuvų ir siekia -10°C. Šie vožtuvai gali būti naudojami terpės srautui perjungti šaldymo sistemose. Tačiau tai nėra tokia populiari programa, kaip vožtuvų naudojimas šildymo sistemose.

4. Naudingi ženklinimai

Informacija apie įrenginyje sumontuotų vožtuvų tipą turėtų būti įtraukta į projektinę dokumentaciją. Tačiau kiekvienas perjungimo vožtuvas taip pat turi atitinkamą gaminio žymėjimą. 

VRG serijos vožtuvams gaminių katalogo numeris yra ant juodo žiedo arčiau žalvario korpuso (šalia gamintojo logotipo). Kituose perjungimo vožtuvuose ieškokite gaminio pavadinimo ant plastikinės korpuso dalies arba ant pavaros. Dažniausiai montuotojų ar naudotojų daroma klaida – katalogo numerio painiojimas su metalo ar medžiagos, iš kurios pagaminti vožtuvai, žymėjimu (pvz., CW602N).

Pieš 3 Katalogo numerio

Gaminio žymėjimo (katalogo numerio) pavyzdys ant sukamojo vožtuvo, ESBE nuotr.

Perjungimo vožtuvai (pvz., VRG230) turi atsarginių dalių, tačiau rinkoje taip pat sėkmingai veikia vožtuvai, kuriems nereikia priežiūros (be keičiamų komponentų). Perjungimo vožtuvų specifikos ir parametrų išmanymas leidžia pasirinkti optimalų įrenginį hibridinei instaliacijai arba šildymo sistemai su daugiau šilumos imtuvų.

VRG230 serijos perjungimo vožtuvo privalumai:

  • Užtikrina puikų reguliavimą ir aukščiausios kokybės našumą. 
  • Gali būti naudojamas įvairių tipų įrenginiuose. 
  • Jis yra kompaktiškas ir lengvai montuojamas. 
  • Puikiai veikia su ESBE rotacinėmis pavaromis ir valdikliais. 
  • Pasižymi dideliu atsparumu korozijai. 
  • Galima įsigyti DN15-50 dydžių su įvairių tipų jungtimis.

Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video