Top Baneris

4 pagrindinės šildymo įrangos ir karšto vandens įrenginių klaidos (buitinio karšto vandens)

2023 birželio 12 d.
voztuvai scaled
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šildymo sistemoje su karšto buitinio vandens kontūru naudojami įvairūs vožtuvai ir valdymo įtaisai. Pateikiame 4 pagrindines klaidas, kurių reikėtų vengti montuojant rotacinį vožtuvą, perjungimo vožtuvą ar termostatinį maišymo vožtuvą.

Galimas klaidų mastas ir tipas priklauso nuo vožtuvo tipo, su kuriuo montuotojas susiduria. Klaidų pavyzdžiai:

Klaida 1: Netinkamai parinktas vožtuvo skersmuo 

Per didelis vožtuvo skersmuo (per didelė DN vertė) gali trukdyti lengvai ir tinkamai sumontuoti vožtuvą esamoje instaliacijoje. Kita vertus, vožtuvas, kurio Kvs reikšmė nesuderinama, gali neveikti tiksliai. Auksinė termostatinio vožtuvo pasirinkimo taisyklė – termostatinį maišymo vožtuvą rinktis pagal dydį, jungties tipą ir minėtą Kvs reikšmę. Taip pat reikia atsižvelgti į temperatūros diapazoną (grindiniam šildymui jis neturėtų būti per didelis). Jei kalbame apie instaliaciją su didesniu ištraukimo taškų skaičiumi, galima naudoti daugiau skirtingų termostatinių maišymo vožtuvų. 

Pav1 Buitinio karsto vandens sistema su tiesioginiu ir naudojimo tasku valdymu schema

Buitinio karšto vandens sistema su tiesioginiu ir naudojimo taškų valdymu (schema), su 1/2/3/4 termostatiniais maišymo vožtuvais

Klaida 2: Netinkama medžiaga

Jei termostatinis maišymo vožtuvas veikia karšto vandens sistemoje, jis turi turėti atitinkamą atestavimą. Be to, gamintojai imasi vis daugiau priemonių, siekdami visiškai atsisakyti švino žalvarinių vožtuvų gamyboje. Produkto, patvirtinto kontaktui su karštu vandeniu, pavyzdys yra termostatiniai maišymo vožtuvai, serija VTA320,520. Pasirinktuose vožtuvuose yra labai mažas švino kiekis („LF“ versija).

Pav2 ESBE VTA522 termostatinis maisymo voztuvas su jungtimis

ESBE VTA522 termostatinis maišymo vožtuvas su jungtimis 

Savo ruožtu netinkami sprendimai dėl termostatinių maišymo vožtuvų ir sukamųjų vožtuvų (3 ir 4 klaidos) yra:

Klaida 3: Vožtuvas be valdymo 

Termostatiniai vožtuvai nėra montuojami kartu su pavaromis. Jie veikia remiantis vidinio termostato darbu.

Tačiau, jei instaliacijoje naudojamas rotacinis vožtuvas (pvz., „grindų šildymui“  apsaugoti), jam reikia pasirinkti tinkamą pavarą arba su pavara integruotą valdiklį. Pagrindiniai parametrai, į kuriuos reikia atsižvelgti, yra šie: tinkami DN jungčių dydžiai, vožtuvo atliekamos funkcijos ir Kvs koeficiento reikšmė. Pavarų atveju tai bus: maitinimo tipas, sukimosi laikas, minimalaus sukimo momento, reikalingo vožtuvui, kuris turi bendradarbiauti su pavara, vertė ir pavaros įrengimo papildomais įtaisais (pvz., pagalbiniu jungikliu) principas. 

Maišymo vožtuvai valdomi prietaisais su 3 taškų arba proporciniu signalu. Jei perjungimui naudojami rotaciniai vožtuvai, jiems turi būti parinkta pavara su 2 taškų signalu.

Pav3 Sukamosios pavaros ir valdymo signalo funkcija

Sukamosios pavaros ir valdymo signalo funkcija

Klaida 4: Netinkama izoliacija

Gerai atlikta izoliacija apsaugo instaliaciją (pvz., nuo drėgmės), apsaugo naudotoją ir sumažina šilumos nuostolius į aplinką. Armatūrai izoliuoti naudojamos mažiausią šilumos perdavimo koeficientą turinčios medžiagos. Taip pat yra specialių apsaugų. Šiais laikais tinkama izoliacija yra esminis energiją taupančios šildymo sistemos su buitinio karšto vandens kontūru elementas.

Screenshot 2023 06 12 at 11.48.55

PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video