Top Baneris

3D skeneris „Leica BLK360“: sukurtas BIM

2018 birželio 22 d.
Leica BLK360
3D skeneris „Leica BLK360“.

Praėjusiais metais Šveicarijos bendrovės „Leica Geosystems“ pristatytas 3D skeneris „BLK360“ specialistus suintrigavo dar net nepasirodęs prekyboje. Naujasis skeneris, priešingai nei jo pirmtakai, lengvas ir kompaktiškas, telpantis bet kurioje standartinėje kuprinėje ar rankinėje, taigi, nesunkiai transportuojamas.

Pakanka vos vieno mygtuko paspaudimo ir „Leica BLK360“ sukuria aukštos rezoliucijos taškų masyvą bei išsaugo spalvotą panoraminę nuotrauką. Dar vienas svarbus privalumas – šis nedidelis prietaisas turi šilumai jautrią kamerą, todėl specialistų tikrai nenuvils gautas rezultatas – ne tik taškų masyvas, panoraminė nuotrauka, bet ir objekto termonuotrauka.

Specialistai patvirtina – dirbti su „Leica BLK360“ gali ir neturintieji 3D skenavimo patirties ar geodezinio išsilavinimo žinių. Prietaisas turi vidinę atmintį, kurioje saugomi skenavimo stočių duomenys. Šie automatiškai sujungiami ir suregistruojami „Leica Register 360“ programos kompiuteryje.

Dar vienas būdas – duomenis per „WiFi“ ryšį realiu laiku perduoti į „iPad Pro“. Bendrovių „Leica“ ir „Autodesk“ bendradarbiavimo rezultatas – nemokama metinė „Autodesk ReCap Pro“ licencija įsigyjant „Leica BLK360“ skenerį. Mobili „ReCap Pro“ aplikacija Jūsų planšetiniame kompiuteryje suregistruoja duomenis, stotis sujungia realiuoju laiku, tad belieka rezultatą perkelti į kompiuterį apdoroti Jūsų naudojama programine įranga.

3D skeneris „Leica BLK360“.

Statinio informacinio modeliavimo (BIM) projektuose šis 3D skeneris yra tikras atradimas, nes leidžia tiksliai ir greitai užfiksuoti projekto eigos būklę. Įrenginys vos per 3–5 min. visiškai nuskenuoja ir nufotografuoja aplinką.

Daugelio 3D skenavimo specialistų ir naudotojų nuomone, „Leica BLK360“ yra revoliucinis prietaisas ne tik dėl savo techninių galimybių, bet ir itin patrauklios kainos. „Leica BLK360“ atveria 3D skenavimo galimybes srityse, kurios anksčiau nedrįso investuoti į 3D skenerį dėl palyginti didelės tokios įrangos kainos.

Nedideli matmenys, paprastas valdymas, panoraminių nuotraukų ir taškų masyvo sujungimas sukuria plačias pritaikymo galimybes ne tik BIM, bet ir architektūroje, nekilnojamojo turto valdyme, pramonėje, gamyboje, kino industrijoje ir kitose srityse.

„Leica BLK360“ yra puikus pasirinkimas įmonėms, kurios teikia arba planuoja teikti 3D skenavimo paslaugas ir taip praplėsti savo klientų ratą bei paslaugų spektrą.

smart office logoOficialus „Leica Geosystems“ atstovas Lietuvoje – bendrovė „SmartOffice“

Kontaktiniai duomenys:
Islandijos pl. 91, Kaunas
Tel.: 8 614 48773; 8 616 95959
El. p. info@soffice.lt
www.soffice.lt

3D skeneris „Leica BLK360“.

 RĖMĖJO TURINYS 

Komentarai