Top Baneris

3 patarimai, kaip įsirengti jaukią minimalistinę virtuvę

2024 vasario 8 d.
virtuves irengimas scaled
Pasidalykite straipsniu

Savo namų virtuvėje dažnas praleidžiame nemažai laiko. Tad švari ir jauki aplinka čia tiesiog būtina. Minimalistinis interjero dizainas suteikia idealią galimybę pasiekti šį tikslą. Jam būdingos žemiškos spalvos, švarios linijos ir supaprastintos formos. Šis stilius atskleidžia gebėjimą perteikti paprastumą, eleganciją ir funkcionalumą vienoje erdvėje. Tad štai trys patarimai, kaip sukurti jaukią minimalistinę virtuvę.

Neutralios spalvos – universalus sprendimas 

Įvairūs baltos spalvos atspalviai idealiai tinka minimalistinėms virtuvėms. Jie gerai atspindi šviesą, suteikia lengvumo ir erdvumo įspūdį. Vis dėlto svarbu prisiminti, jog tai tik viena iš galimybių. Visos neutralios spalvos puikiai dera tarpusavyje, suteikdamos ramybės ir švaros pojūtį. Tad pasirinkę jas, lengvai sukursite patrauklią minimalistinio stiliaus virtuvę. 

Jei norisi ryškių akcentų, pasirinkite vieną didesnį ar kelis nedidelius. Tai gali būti ir ryškus minimalistinio dizaino virtuvinis, tačiau jis ir turėtų išlikti akcentu, o likusi erdvė – it fonas.

Aukštos kokybės įranga – ilgalaikė investicija

Pagrindinė minimalizmo filosofijos idėja yra pabrėžti, jog svarbiausia ne kiekybė, o kokybė. Būtent todėl labai svarbu investuoti į patikimą bei ilgaamžę virtuvės įrangą ir reikmenis. Pavyzdžiui, dažnai į buitinės technikos kokybę dėmesį sutelkiantys gamintojai nemažai dėmesio skiria ir naudingoms funkcijoms bei subtiliam dizainui. Tai ypač svarbu norint palaikyti harmoniją ir kurti minimalistinę estetiką (net ir tokioje praktiškoje namų erdvėje).

Lygiai ta pati taisyklė gali būti taikoma ne tik buitinei technikai, bet ir smulkesniems reikmenims. Kokybiški puodai ir keptuvės yra neatsiejama kiekvienos virtuvės dalis. Tad juos rinkitės itin atsakingai ir ieškokite universaliausio sprendimo jūsų namams. Geriau mažiau ir funkcionalesnių daiktų, nei daug. Kokybiškas ir dailaus dizaino puodas, net ir paliktas ant virtuvinio spintelių, nesukurs daiktų „triukšmo“, o ant sienos pakabinta ketaus keptuvė taps akcentu.

Tvarkingos virtuvės paslaptis – organizuotumas

Norint turėti tvarkingą minimalistinę virtuvę, būtina tinkamai ją organizuoti. Verta investuoti į spinteles, kuriose yra pakankamai vietos, kad tilptų visi būtiniausi gaminimo reikmenys. Taip pat labai svarbu, kad kiekvienas daiktas turėtų savo nuolatinę vietą. Taip jūsų virtuvė atrodys tvarkinga, o gamindami sutaupysite laiko.

Kurdami minimalistinio dizaino virtuvę, užtikrinkite, kad ji būtų švari ir tvarkinga, o kiekvienas daiktas turėtų savo vietą. Investuokite į kokybišką įrangą, puodus (platų pastarųjų pasirinkimą galite rasti čia) ir džiaukitės jų ilgaamžiškumu bei efektyvumu. Pasilikite tik tuos daiktus, kurie yra naudingi ir teikia džiaugsmą. O svarbiausia – susikurkite tokią erdvę, kurioje jums būtų patogu gaminti ir gera būti!


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video